Мистецька подія «Одна-єдина Соборна Україна» зібрала в Запорізькому ЦЖС журналістів з незламних прифронтових міст Гуляйполя й Оріхова, тимчасово окупованих Енергодара і Якимівки, а також представників запорізьких регіональних медіа. Вона була присвячена пам’яті Героя України, народного артиста України Назарія Яремчука.
Нещодавно з фестивалю-конкурсу імені Назарія Яремчука на його батьківщині у Вижниці повернулася активістка ЦЖС і єдина на південній Україні дослідниця творчості відомого співака Віра Юрик.
– Це був вже шостий фестиваль-конкурс «Пісня буде поміж нас». Дехто сумнівався, мовляв, чи варто проводити його під час широкомасштабної війни з російськими загарбниками, – розповідає пані Віра. Але в залі були доньки і сини, дружини і матері тих, хто сьогодні воює за свободу України з ненависним ворогом. Серед учасників були воїни ЗСУ, звучали пісні про любов до своєї землі, про сильну єдину Україну, яка звільниться від ворога, відродиться вільною і могутньою. Хіба ж це не на часі? – підкреслила дослідниця.
Усі присутні пройнялися цими емоціями з перших музичних акордів, коли з динаміків зазвучала пісня «Горнусь до тебе, Україно» у виконанні незабутнього Назарія Яремчука. Такі своєчасні і пророчі були слова, написані ще тридцять років тому, саме зараз, у час жорстокої війни і надлюдських випробувань:
У нас є лицарі, гетьмани,
Що за собою повeдуть,
І вікові глибокі рани
На нашім тілі заживуть.
Молюсь за тебе, Україно,
І свої сили віддаю,
Щоб відродити із руїни
Наш дух і славу бойову.
Очистимо усі джерела,
Дніпро-Славута оживе.
І заспіваєм ще не вмерла
Країна наша і не вмре!.
Участники заходу переглянули виставку, присвячену видатному співаку: афіші, мистецький календар «У незрівняному світі «Смерічки», звідки починав свій шлях до української пісні Назарій Яремчук. Згадали й засновника відомого гурту, українського композитора Лева Дутковского. Познайомились із книгами й брошурами про співака, зокрема, вижницької журналістки Ярослави Кибич тощо.
Віра Юрик презентувала низку світлин з фестивалю. Розповіла про організаторів конкурсу й представників поважного журі; володаря гран-прі, воїна ЗСУ Юрія Футуйму. Зокрема підкреслила благодійну мету фестивалю – збір коштів на потреби ЗСУ та виготовлення 500 окопних свічок конкурсантами.