Наглядова рада сконцентрується на розробці нової стратегії розвитку університету
У Запорізькому національному університеті (ЗНУ) відбулося перше установче засідання наглядової ради.
Як повідомляють в університеті, головою наглядової ради ЗНУ було обрано відомого запорізького бізнесмена, співвласника «HD-group» та «GFSGROUP», кандидата економічних наук, члена ради директорів Спілки українських підприємців Бориса Шестопалова.
– Виклики, які стоять перед Україною, Запорізькою областю та містом, потребуватимуть певних змін у стратегії розвитку університету.
Тому зараз наглядова рада сконцентрується на роботі щодо нової стратегії розвитку ЗНУ як базового культурного та наукового центру регіону, – зазначив Борис Шестопалов.
Нагадаємо, як раніше повідомляв МИГ, Міністерство освіти і науки України затвердило склад наглядової ради Запорізького національного університету.
Хто увійшов до складу наглядової ради ЗНУ
Чому створення наглядової ради важливо?
Це частина експерименту Міністерства освіти і науки України спільно зі Світовим банком, спрямованого на реорганізацію управління вищою освітою.
Разом із ЗНУ участь у ньому беруть Київський авіаційний університет та Прикарпатський національний університет.
Оголошуючи конкурс у ЗНУ, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначав, що трансформувати систему освіти в ЗВО неможливо без фундаментальних змін управлінських процесів:
– Для цього потрібно змінювати формат менеджменту в університетах.
Наша ціль – зробити наглядову раду органом самоврядування з потужним голосом бізнесу.
З одного боку, це можливість для топменеджерів долучитися до освітніх процесів і змінювати систему, з іншого – університети матимуть змогу залучати СЕО технологічних компаній, експертів різних напрямів, які можуть зробити вагомий внесок у розвиток вищої освіти і впроваджувати найкращі практики бізнесу в освіті.
Серед повноважень оновлених наглядових рад університетів:
– розроблення стратегії розвитку ЗВО;
– взаємодія з менеджментом закладу освіти;
– затвердження пропозицій кандидатур ректора, проректорів;
– визначення чітких KPI для керівництва університету;
– внутрішня система забезпечення якості освіти університету.