У Запорізькій області розпочинається інституційний аудит закладів освіти

У Запорізькій області розпочинається інституційний аудит закладів освіти

Перевірку будуть здійснювати експерти управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області. Управління було зареєстровано у вересні минулого року та наразі розпочинає проводити інституційний аудит закладів освіти. За результатами аудиту будуть створені «дорожні карти» для закладів освіти із вдосконалення освітньої та управлінської діяльності.

Як розповіли в Управлінні Державної служби якості освіти у Запорізькій області, інституційний аудит – це один з інструментів системи забезпечення якості освіти. Він відбувається раз на 10 років і передбачає комплексну зовнішню перевірку, під час якої здійснюється оцінювання освітніх та управлінських процесів у школі (дошкільному закладі, позашкільному закладі освіти тощо) та її внутрішньої системи забезпечення якості.

Жодних каральних заходів (якщо, наприклад, якість виявиться не на висоті) така перевірка за собою не тягне, натомість за її результатами надаються рекомендації – як самому закладу, так і його засновникові.

Головна мета інституційного ­аудиту – допомогти закладам стати успішнішими. Критерії оцінювання процесів у закладах освіти передбачено за чотирма напрямами: освітнє середовище, педагогічна діяльність, здобувачі освіти й управлінська діяльність.

Перший плановий інституційний аудит закладів відбудеться вже 17 лютого. Експертна група буде проводити аудит у запорізькому дитячому садку №258 «Лебедик». На 2020 рік заплановано проведення аудиту у позашкільному навчальному закладі – Комунарський центр молоді та школярів у м. Запоріжжя – та чотирьох школах області – Підгірненська та Долинська ЗОШ Василівського району, Очеретуватська ЗОШ Остриківської сільської ради Токмацького району та Матвіївська загальноосвітня школа-інтернат.

Триватиме аудит у закладі не більше 10 днів. Але для шкіл, що мають до 50 працівників − не більше 5 днів.

Усього в Україні в цьому році планові інституційні аудити здійсняться у 101 закладі загальної середньої освіти. Відтак, у найближчі десять років Державна служба якості освіти вивчить діяльність тисяч шкіл. Водночас існує процедура позапланового інституційного аудиту, яку можуть ініціювати засновник закладу освіти, директор чи педагогічна рада.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 86 times, 1 visits today)