Група шахраїв діяла в декількох європейських країнах
Кіберполіцейські Запорізької області спільно з колегами викрили шахраїв, які за допомогою фішингу у популярній соцмережі привласнювали заощадження громадян країн Європи.
Як зазначають у Департаменті кіберполіції Нацполіції України, фігуранти мали чітко визначені спеціалізації.
Так, спеціалісти з написання комп’ютерних програм або «кодери», як їх називають на сленговому жаргоні, відповідали за створення фішингових ресурсів та значною мірою автоматизували процес реєстрації фальшивих акаунтів.
Крім того, вони допомагали забезпечувати анонімність спільників в інтернеті.
Так звані «воркери» спілкувалися від імені фейкових продавців, маніпулювали людьми та переконували перейти за фішинговими посиланнями та ввести фінансові дані на сайтах зловмисників.
Після того, як жертви вводили платіжну інформацію на фішингових ресурсах, так звані «вбівери» отримували доступ до рахунків власників та перераховували наявні заощадження на підконтрольні банківські картки або за допомогою «кодерів» конвертували їх у криптовалюту.
Встановлено, що злочинці, переважно – мешканці Запоріжжя, діяли в декількох європейських країнах, обманюючи іноземних громадян.
Поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу TacTeam батальйону ТОР Департаменту патрульної поліції провели низку обшуків за місцями проживання та реєстрації фігурантів на території міст Київ та Запоріжжя.
Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, а також нотатки.
Розпочато кримінальне провадження за статтею шахрайство.
Нині українські правоохоронці за координації Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва спільно з колегами з Данії та Фінляндії, а також Європолом, встановлюють іноземних спільників фігурантів, потерпілих та суму завданих збитків.