Цими вихідними на запрошення Музею архітектури до Запоріжжя приїхали Ліза та Тетяна Євсеєви, архітекторки, які опікуються неповторною спадщиною рідного міста – Нової Каховки.
Виставки, лекції, наукові конференції та майстер-класи, які проводять Ліза та Тетяна в Україні та інших європейських країнах, популяризують новокаховську красу, створену завдяки наполегливості двох Довженок – письменника та кінорежисера Олександра Петровича та художника-монументаліста, бойчукіста Григорія Овксентійовича.
Втручання Олександра Довженка привело к тому, що орнаменти української вишиванки виникли …на даху величного Палацу культури Нової Каховки. А винахід різьблення по сирому тиньку, як не надто дорогий декор, і розробка чарівних національних мотивів надали індивідуального вигляду чи не двомстам будиночкам Нової Каховки. Їх ніби вбрали у кам’яні вишиванки, які вони носять… вже більш ніж 70 років.
Тож, спробувати свої творчі сили у виконанні орнаментів та малюнків різьбленням по сирому тиньку й зібралися 16 червня заоохочені запоріжці…
Під розмови та спогади, під супровід інформаційної та аналітичної лекції про архітектуру середини XX сторіччя, під сум за рідним окупованим нині містом… були вироблені 14 круглих мотивів, які, витримані добу, мають бути такими ж міцними, як і “кам’яні вишиванки” Нової Каховки.