У Запоріжжі пройшли урочистості до Дня Соборності

У Запоріжжі пройшли урочистості до Дня Соборності

Сьогодні, 22 січня, в Україні відзначається День Соборності. Урочистий мітинг з нагоди свята традиційно відбувся біля пам’ятника Тарасу Шевченку в однойменному районі міста.

Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було оприлюднено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну державу. Акт возз’єднання став реальним втіленням вікової мрії мільйонів українців про свою суверенну країну. Сьогодні це свято символізує згуртованість і неподільність українських земель.

До заходу приєдналися представники обласної та міської влади. Серед них – керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Роман Омельянович, секретар міської ради Руслан Пидорич, а також голови районних адміністрацій, представники трудових колективів, демобілізовані учасники АТО, волонтери, активісти, молодь та представники громадськості.

Учасники урочистого заходу відзначили історичну значимість подій 22 січня 1919 року.

– Це безперечно одна з найважливіших подій у нашій історії, яка дала поштовх до значних зрушень і зміцнення духовної сили народу. Це день, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Тож принагідно хочу привітати всіх запоріжців зі святом і побажати миру, злагоди та благополуччя, – зазначив секретар Запорізької міської ради Руслан Пидорич.

Вихованці творчих колективів підготували для учасників дійства невеличку концертну програму. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх, хто загинув за свободу і незалежність України, і поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *