У Запорізькому ЦЖС з місцевими медійниками зустрілася директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік та розповіла про зміни на ринку праці регіону та діючі програми державної підтримки тих, хто потребує роботи. У тому числі військових, які повернулися з фронту, та ВПО.
За офіційними даними, впродовж січня-квітня поточного року послуги Запорізької обласної служби зайнятості отримували 13,8 тис. громадян, з-поміж них – 10,9 тисячі зареєстрованих безробітних.
– За цей період, за сприяння служби зайнятості 1053 особи знайшли роботу, – зазначила Ірина Дуднік. – Серед них 376 громадян – це внутрішньо переміщені особи. 308 ВПО працевлаштовані на робочі місця з наданням роботодавцям компенсації витрат на заробітну плату. Також видано 1503 направлення на виконання суспільно корисних робот в умовах воєнного стану.
Крім того, за направленням обласної служби зайнятості професійне навчання пройшли 64 безробітних.
Для підтримки конкурентоспроможності окремих категорій громадян видано ваучери на перепідготовку, підвищення кваліфікації 74 особам. З них ваучер на навчання отримали 29 ВПО.
Цілий пакет послуг служба зайнятості надає військовим. Зокрема гранти учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей на створення або розвиток власної справи.
Програма передбачає надання грантів на суми:
до 250 тисяч гривень – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни та/або другого з подружжя – за умови створення щонайменше 1 робочого місця;
від 250 тисяч до 500 тисяч гривень може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни та/або другий з подружжя учасника бойових дій за умови створення щонайменше 2 робочих місця.
від 500 тисяч до 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни, якщо він не менш ніж 36 місяців був зареєстрований як ФОП до моменту подання заяви.
Головна умова — створити від 4 робочих місць. Співфінансування за цією програмою передбачає: не більше 70% надає держава (сума гранту), 30% — власні кошти підприємця.
Максимальний період реалізації бізнес-проєкту за наданим грантом складає 3 роки. Повернення отриманих коштів здійснюється упродовж цього часу шляхом сплати податків та зборів, у першу чергу – за працевлаштованих людей.
– Впродовж січня-березня 2024 року в центрах зайнятості Запорізької області отримували послуги 137 учасників бойових дій, з них мали статус безробітного 129 осіб. 8 учасників бойових дій працевлаштовані на запорізькі підприємства. Також слід зазначити, що 3 ветерани та 1 дружина учасника бойових дій отримали гранти на створення або розвиток власного бізнесу, – каже Ірина Дуднік.
Загалом, станом на 1 травня 2024 р., в центрах зайнятості запорізької області на обліку перебувало 10,8 тис. громадян, в тому числі 8,8 тисяч зареєстрованих безробітних.
Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості регіону на 1 травня становила 964 одиниці.
На одну вакансію в середньому претендувало 11 осіб.