У Палаці Республіки в молдовській столиці Кишиневі в суботу почалося перше в історії спільне засідання парламентів Румунії та Молдови.
Спільне засідання анонсував 6 червня речник молдовського парламенту Ігор Гросу. За його словами, це “чіткий сигнал підтримки” нинішній владі з боку Бухареста.
Засідання відбувається у Палаці Республіки. Від Румунії беруть участь голова обох палат парламенту, представники фракцій та комісій. Також у ньому бере участь президентка Молдови Мая Санду, а опозиційний блок комуністів та соціалістів від участі відмовився, оскільки вважає засідання неконституційним.
Першою на засіданні виступила Санду, подякувавши Румунії за політичну та фінансову підтримку.
https://news.liga.net/ua/politics/news/vpervye-v-istorii-v-kishineve-prohodit-sovmestnoe-zasedanie-parlamentov-rumynii-i-moldovy
Первой с речью на заседании выступила президент, которая поблагодарила румынские власти за политическую и финансовую поддержку.
«Я верю, что сегодняшнее заседание укрепит сотрудничество между Кишиневом и Бухарестом в проектах в области инфраструктурных проектов, укрепления энергетической независимости или модернизации местных органов власти. Это сотрудничество также чрезвычайно важно для нашего европейского пути», — отметила Санду.
Джерело https://newsmaker.md/rus/novosti/live-v-kishineve-prohodit-sovmestnoe-zasedanie-parlamentov-moldovy-i-rumynii/
У засіданні беруть участь усі партії Молдови за винятком опозиційного Блоку комуністів і соціалістів, який назвав засідання неконституційним. Також у залі присутня президентка країни Мая Санду.
З боку Румунії в засіданні беруть участь глави обох палат – Марчел Чолаку та Флорін Кицу, а також голови парламентських груп, комісій Сенату та Палати депутатів.
Очікується, що наприкінці засідання буде ухвалено спільну декларацію законодавчих органів двох країн.
Засідання парламентів є повторенням “Сфатул Церій” – органу, який існував у 1917–1918 роках і проголосив тоді об’єднання Румунії та Молдови.
Нагадаємо, що у 2016 році в Молдові відбувся конгрес “Сфатул Церій-2”, в результаті якого була ухвалена декларація про необхідність об’єднання Молдови і Румунії та “дорожня карта” об’єднання.
У документах позначена бажана дата об’єднання двох країн – 2018 рік, і необхідні для цього дії: територіальна реформа (перехід від районів до повітів), об’єднання поліції, уряду, перехід Молдови на євро.
Про плани провести спільне засідання парламентів Молдови та Румунії 6 червня повідомив спікер молдовського парламенту Ігор Гросу.
Він заявив, що Румунія “завжди була на боці Молдови” та назвав спільне засідання сигналом підтримки нинішньої влади.
www.eurointegration.com.ua/news/2022/06/18/7141552/