Церковне свято 7 січня за новим і старим стилем, що не можна робити, у кого іменини.
7 січня за новим церковним календарем відзначають Собор Іоана Предтечі.
Православне свято 7 січня (20 січня за старим стилем) – Собор Іоана Предтечі.
Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана традиційно відзначають наступного дня після свята Хрещення Господнє. Іоан був тією самою людиною, яка напророкувала прихід Сина Божого перед Народженням Христа, а потім хрестила Спасителя у водах Йордану та була свідком явлення Пресвятої Трійці в день Хрещення.
Слово “собор” означає, що в церкві збираються віряни, щоб вшанувати святого.
Вікіпедія
Народився Іоан у сім’ї літньої пари – Захарії та Єлисавети. Про його появу на світ Захарії повідомив архангел Гавриїл, а коли Захарія засумнівався, то був покараний – став німим аж до моменту, коли потрібно було назвати сина. Про Іоана ангел сказав: “Багато хто про народження його зрадіє, бо він буде великий перед Господом…”
Іоан народився на півроку раніше за Ісуса, під час побиття немовлят його мати вкрила його в пустелі – так вони вижили. У пустелі Іоан провів свої перші 30 років, далеко від людей, гріхів і людських слабкостей. Носив простий грубий одяг із верблюжої вовни, харчувався диким медом і акридами (сараною або за іншою версією – плодами ріжкового дерева).
Приблизно у 28-30 років Іоан став проповідувати і розповів про швидке пришестя Месії.
У водах річки Йордан Іоан хрестив багатьох євреїв і самого Ісуса. Після цього Хреститель продовжив проповідувати, але потім його схопили і заточили у в’язницю за наказом правителя Ірода Антипа – Іоан викривав його в тому, що той забрав дружину у свого брата і порушив іудейські закони. Дружина царя попросила в подарунок голову Іоана, і, хоча сам цар не хотів цього, але прохання виконав. Предтечу стратили, а його голову принесли дівчині на блюді. Пізніше голова тричі губилася, але була знайдена. Тіло святого поховали, а про смерть повідомили Ісусу.
“Предтеча” означає “той, хто тече перед”, “першопроходець”. Так Іоана прозвали за те, що він народився раніше за Христа і проповідував про Його пришестя.
Церковне свято 7 січня за старим стилем
Православне свято сьогодні за юліанським календарем – Різдво Христове.
Про що говорять прикмети на 7 січня
За прикметами дня судять про погоду найближчим часом і про врожай:
- холоди почалися і тримаються тиждень – відразу за ними буде відлига;
- стоїть суха погода – літо теж буде посушливим;
- вранці на деревах лежить іній – буде врожай зернових.
Сьогодні не можна вживати спиртні напої та підбирати знайдені на дорозі речі
У народному календарі 7 січня – свято з цікавою назвою Іван Бражник.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 7 січня, як і в будь-який інший день, не слід лихословити, сваритися, з’ясовувати стосунки, засуджувати кого-небудь, бажати поганого, відмовляти в допомозі.
Церква засуджує лінь, жадібність, заздрість, помсту.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами:
не радять давати і брати в борг гроші та перераховувати дрібні гроші, щоб не опинитися на “мілині”.
Неробство сьогодні заборонене також – увесь рік проведеш у нужді.
Що можна робити 7 січня
У православне свято сьогодні в храмах відбуваються богослужіння на честь Іоана Хрестителя.
До святого Іоана звертаються з проханнями допомогти в складних справах, зцілити від важких хвороб, моляться бездітне подружжя, щоб Бог послав їм дітей, жінки просять наставити на шлях істинний невірних чоловіків.
У народі свято прозвали Іван-бражник – за традицією в перший день після Водохреща потрібно “запити зло” освяченою водохресною водою.
За повір’ями, цей обряд може вберегти від хвороб на весь рік. Також на Бражника потрібно трохи випити – вважається, це захистить на весь рік від печалі та сліз.
День Іоана Хрестителя вважається особливо гарним для хрещення дітей – за повір’ям сам Іоан Предтеча буде їхнім захисником, а діти, охрещені сьогодні, будуть щасливими.
Хто відзначає день ангела 7 січня
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Афанасій, Василь, Іван.
За старим стилем день ангела у Марії, Олександра, Василя, Григорія, Дмитра, Давида, Костянтина, Миколи, Михайла, Леоніда.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-7-sichnya-golovni-zaboroni-dnya-12503262.html