Церковне свято 18 липня – яким святим молитися, прикмети та заборони дня

479
VIEWS
https://images.unian.net/photos/2021_08/1629992574-2106.jpg?r=350907

Афанасій (у хрещенні Авраамій) народився в благочестивій християнській родині і рано осиротів. Виховувався у черниці, наслідуючи їй в чернечому житті. Незабаром обігнав своїх однолітків у науках і, після смерті своєї прийомної матері, був узятий до Константинополя.

Афанасій довго поневірявся, але в підсумку прибув в Киминский монастир і, пав до ніг Преподобному ігумену, просячи одягти його в чернечий образ. Ігумен з радістю виконав його прохання і постриг його з ім’ям Афанасій. Тривалими постами, пильнуваннями, колінопреклоненіямі, працями нощними і денними Афанасій вже незабаром досяг такої досконалості, що Святий ігумен благословив його на подвиг безмовності у відокремленому місці недалеко від монастиря. Афанасій опинився в місті поблизу Афона, де побудував собі келію і служив Господу.

В Афоні він спорудив лавру, зібрав братію, де встановив монастирський порядок. Одного разу, після пережитого голоду, в Лаврі почали будівництво, а ігумену уві сні з’явився Господь і попередив його про швидку кончину. Тоді Афанасій сказав про це братії, надів свої кращі одежі, помолився і вийшов разом з деякими ченцями дивитися на будівництво.

У якийсь момент верх храму обрушився, і п’ятьох братів завалило камінням. Премудрий Афанасій і зодчий Данило залишилися живі і всі чули, як ігумен славив Господа. Ченці стали розбирати каміння, але знайшли старця вже мертвим.

Православне свято 18 липня – набуття чесних мощей Сергія Радонезького

Преподобний вважається одним з найголовніших святих в православній вірі. Саме він став засновником Свято-Троїцької лаври під Москвою.

Він все життя проповідував ідеї ісихазму і вважав, що ченці не можуть увійти в Царство Боже, а врятуються тільки добрі люди. Радонезький також активно розвивав Візантійську думку, був і є особливо шанований в Росії. Саме чернець Сергій благословив Дмитра Московського і Володимира Серпуховського на битву з татарами. Простіше кажучи, його вустами церква вперше закликала до битви з Ордою.

Прикмети 18 липня

https://images.unian.net/photos/2022_06/1654884215-9894.jpg?r=10016
  • місяць закінчується – до врожаю хлібів.
  • місяць світить ясно – осінь буде сухим і теплим.
  • суха трава на низинах – наступного вечора чекати дощів;
  • павуків багато – погода буде сухою та теплою.

Що можна робити 18 липня

Наші предки вірили, що якщо 18 липня довго дивитися на місяць, то можна додати собі сил і здоров’я. Також в цей день пекли булочки і печиво у формі Місяця, залучаючи удачу.

Що сьогодні не можна робити

У цю дату небажано сумувати та злитися. Це відштовхне успіх на цілий рік. Православна церква суворо забороняє пліткувати, розкривати свої та чужі секрети, обговорювати інших людей. Це загрожує вкрай неприємними наслідками.

https://www.unian.ua/lite/holidays/svyato-18-lipnya-afanasyev-den-11484157.html

А еще у МИГа есть крутой Telegram и классная Instagram-страница. Подписывайся! Мы публикуем важную информацию, эксклюзивы и интересные материалы для тебя. https://t.me/migcomua

Підписуйтесь нa «МИГ» в Instagram!

Related Posts

Next Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-КАНАЛ

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua