Тиждень документального кіно про права людини Docudays UA в Запоріжжі почнеться 3 грудня

Тиждень документального кіно про права людини Docudays UA в Запоріжжі почнеться 3 грудня

У Запоріжжі 3 грудня стартує XVII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Регіональні партнери Фестивалю у Запорізькій області — ГО “Культпрожектор” і ГО “Укрпростір” — протягом тижня в форматі онлайн запрошують на покази фільмів, дискусії й обговорення з експертами важливих суспільних тем. Зважаючи на дотримання авторських прав, доступ до фільмів буде можливий тільки у зазначений час перегляду.

Основна тема цьогорічного фестивалю — Тін Спіріт («TEEN SPIRIT»):

  • як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань,
  • чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав,
  • як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток
  • чи обмежується процес дорослішання викликами підліткового віку.

Фільм «Панки» режисерки Масьї Омс, який отримав спеціальну відзнаку підліткового журі Docudays UA-2020, про історію групи підлітків, які намагаються приборкати своїх демонів музикою і терапією на віддаленій фермі у Франції.

«Хвилі світла» – історія 12-річної Фріди, яка майже не бачить. Однак уві сні картинка стає настільки чіткою, що вона «бачить» речі, непомітні для інших.

Фільм «Карла і Нордал» – про життя 6-річної Карли та її старшого брат на ім’я Нордал, який має затримку у розвитку.

Стрічка «Про звірів та людей» – історія Варшавського зоопарку, що під час Другої світової війни слугував сховком для євреїв та польських бійців руху опору.

Повнометражний дебют української режисерки Оксани Карпович — фільм «Не хвилюйся, двері відчиняться» – дилема будівництва нової постреволюційної ідентичності, що постає крізь обличчя маргіналізованих пасажирів електрички.

Серед короткометражних фільмів:

«Колообіг» Олексія Радинського, який отримав спеціальну відзнаку Docudays UA-2020, зафіксовані зміни київського ландшафту;

«Понеділок п’ятниці» Іванна Прокопчук зображує буденність, тісноту та гендерованість комунікації сучасної української родини;

феномен «болота» та однієї з найбільших болотних систем України – Замглая – у фільмі «зонґ» Еліаса Парвулеско, Тети Цибульник та Світлани Потоцької.

Усі фільми мають адаптовані субтитри українською мовою зі спеціальними позначками, символами та додатковим текстом, які відображають звукову частину фільму і дозволяють людям з порушеннями слуху більше зануритись у атмосферу стрічки та стежити за її змістом.

Організатори: Громадська організація «Докудейз», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
Регіональний партнер — ГО “Культпрожектор” у співпраці з ГО “Укрпростір”

Стежте за анонсами показів на сторінці Мандрівний фестивалю Docudays UA у Запорізькій області в Facebook https://www.facebook.com/DocudaysUAZP/

(Visited 53 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *