Система Компаній Кока-Кола в Україні оприлюднила Звіт зі сталого розвитку за 2020 рік, у якому відображено соціально-економічний вплив діяльності Системи в Україні.
Пандемія внесла зміни у життя людей і компаній. Великий бізнес працював умовах кризи, підставляючи плече державі – сплачуючи податки, зберігаючи робочі місця, допомагаючи громадам через підтримку соціальних проектів. І Система Компаній Кока-Кола в Україні, як соціально відповідальний бізнес, робила все для того, підтримати економіку країни у таких кризових умовах.
Компанія вже багато років втілює в Україні свої глобальні зобов’язання у сфері сталого розвитку, реалізуючи проєкти у галузі збереження довкілля, розвитку молоді, підтримки жінок-підприємиць, а з 2020 року й протистояння пандемії коронавірусу.
“Світ без відходів” — всесвітня ініціатива компанії для відновлення планети, що включає її зобов’язання до 2030 року збирати та переробляти у світі таку ж кількість упаковки, яку вона виготовляє. Загалом у 2020 році в Україні було перероблено 43% упаковки продукції компанії, виробленої у країні. До того ж 100% упаковки напоїв Компанії придатні для переробки.
У рамках стратегії «Світ без відходів» в Україні реалізується низка соціально-екологічних проектів, що стосуються створення та фінансування системи роздільного збирання та сортування відходів, забезпечення замкненого та сталого циклу «збирання – сортування – перероблення», а також навчання населення новим принципам поводження з відходами.
Цікавим прикладом реалізації стратегії став пілотний проект з роздільного збирання відходів у м. Вишгород, реалізований Українською пакувально-екологічною коаліцією (УкрПЕК) за підтримки Кока-Кола Беверіджиз Україна та ще 4 компаній. В його основі система розширеної відповідальності виробника, яка існує в багатьох європейських країнах. У рамках проекту у Вишгороді коштом бізнесу встановлено 280 контейнерів для роздільного збирання відходів, організовано їхнє вивезення, досортування та відправлення на переробку. Загалом зібрано 530 Тон вторинної сировини, а це 38% всіх відходів упаковки, що утворюються у місті. Цей проект уже кілька років демонструє вражаючу динаміку та чудові результати і впевнено може бути масштабований на всю країну.
Інший не менш успішний досвід демонструє Великодимерська ОТГ, де ГО “ЗОО ВЕЛ” завдяки гранту Фундації Кока-Кола запустила проєкт зі створення системи роздільного збирання та сортування відходів упаковки. У ОТГ (а це 18 тисяч жителів у 13 селах) встановили баки для роздільного збирання відходів упаковки, а також першу на Броварщині сортувальну лінію на вісім робочих місць.
Та для підвищення обсягів збору та переробки використаної упаковки в Україні поки не вистачає правової бази. Тому Кока-Кола підтримує систему розширеної відповідальності виробника та спільно з індустрією працює над питаннями організації підходів до відповідального поводження з відходами. Адже “Світ без відходів” – це завдання, яке можна вирішити лише спільними зусиллями.
Проте в Компанії переконані, що набагато ефективніше працювати на перспективу, тому компанія інвестує не лише в екологічні, а й в просвітницькі проєкти щодо відповідального поводження з відходами.
Благодійна організація Klitschko Foundation на грант Фундації Кока-Кола організувала Zero Waste School, в якій взяли участь 75 шкіл з усіх областей України. Це просвітницька кампанія, в якої вчителі та учні шкіл змінюють своє ставлення до відходів, навчаються їх сортувати і формують нові корисні звички для повсякденного життя.
Завдяки ініціативі Zero Waste School, учасники по всій Україні уже зібрали 114,3 тони вторинної сировини та встановили 668 сміттєвих баків.
Більше про проєкти та діяльність компанії можна дізнатися зі звіту сталого розвитку Системи Кока-Кола в Україні за 2020 рік за посиланням .