Студенти з 15 регіонів України по-новому подивилися на Запоріжжя

Студенти з 15 регіонів України по-новому подивилися на Запоріжжя

З 6 по 13 жовтня у місті козацької минулого та індустріального сьогодення відбувся національний обмін GOxChange, у якому взяли участь 30 студентів із 15 регіонів України.

За тиждень, проведений у Запоріжжі, учасники побачили найвизначніші місця та познайомилися з найактивнішими мешканцями. Історик та краєзнавець Роман Акбаш показав місто з усіма його перевагами та недоліками. Студенти побували на славетній Хортиці та відвідали комбінат «Запоріжсталь».

Впродовж обміну учасники

  • спілкувались із засновником платформи «Дві башти» та L’kvasso Craft Hub Павлом Неброєвим,
  • вчились створювати якісний відео контент разом із Тарасом Білкою,
  • спілкувалися з командою Edison space про соціальні ініціативи та історію створення їх коворкінгу,
  • дізнавалися, як перевірити, куди йдуть державні кошти, разом з експертом Юрієм Сидоровим,
  • дискутували про гендерну рівність та толерантність із співзасновницею організації Gender Z Тіною Собко,
  • надихалися на нові звершення з представницею програми «Долучайся» та  засновницею громадської організації YES Валерією Овчаровою;
  • насолоджувались музикою і обговорювали особливості менеджменту в сфері культури разом з творцями музичного хабу «БарабанЗа» Наталею та Денисом Васильєвим.

Студенти також вивчали основи менеджменту та обговорювали ще багато актуальних для Запоріжжя та всієї України тем з активістами Катериною Кабановою, Олесею Кулик, Денисом Скорбатюком, Іриною Піроговою, Олесею Крамаренко, Тетяною Ярмохіною та Олексієм Добряковим.

Наприкінці тижня у Запоріжжі учасники презентували свої відео проекти, які порушують актуальні для міста проблеми. Одним з таких став проект про інклюзивність “На рівні з тобою”. У відео дівчина, яка пересувається на інвалідному кріслі розповідає про Запоріжжя, яке зовсім не пристосоване для людей з обмеженими можливостями. Так студенти хотіли звернути увагу влади на важливість вирішення цього питання. Як результат, вони зареєстрували електронну петицію до міської ради Запоріжжя. Учасники також звернули увагу на тему екології. У своєму проекті вони розповідають про те, що потрібно цінувати своє місто і робити його чистим. Ця проблема має стати важливою не лише для жителів міста, але й для всієї України.

 

Національні обміни студентами відбуваються за підтримки Міністерства молоді та спорту України, громадської організації “Глобал Офіс” та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).

 

 

(Visited 15 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *