Степанов рассказал, как изменится карантин с 1 августа (обновлено)

▪️ З 1 серпня в Україні змінюються протиепідемічні правила. Залежно від ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях будуть визначені “зелена”, “жовта”, “помаранчева” і “червона” зони. Кожному кольору відповідатиме певний перелік обмежень.

Передбачається, що між “зеленою” та “червоною” зонами буде обмежено рух транспорту і встановлені відповідні пости на їх кордонах. Вся інформація щодо відповідності регіону певній зоні буде розміщена на сайті МОЗ, вона оновлюватиметься кожні 5 днів.

На изображении может находиться: текст
www.facebook.com/moz.ukr/posts/1605554772940955?__tn__=K-R
 

Адаптивный карантин по-новому

В Минздраве рассказали, как будет действовать карантин с 1 августа

Среда, 29 июля, 2020 13:23

Глава Министерства здравоохранения Максим Степанов рассказал, как будет работать карантин с 1 августа. Он напомнил о разделе страны на четыре эпидемиологические зоны: зеленую, желтую, оранжевую и красную.

Об этом он сказал в ходе брифинга, передает РБК-Украина.

«Мы изменили правила карантина, начиная с 1 августа. Мы сделали деление на четыре зоны… В каждой из этих зон будут разные ограничения. Наиболее мягкие ограничения будут касаться зеленой зоны», — сказал министр.

Он отметил, что в зеленой зоне обязательным является выполнение всех правил карантина, установленных в стране — масочный режим, социальная дистанция, использование антисептика.

«О массовых мероприятиях — не более одного человека на 5 квадратных метров. Также ограничения по посещению кинотеатров или театров, то есть залы должны заполниться не более, чем на 50%. Что касается передвижения общественным транспортом, оно может происходить в количестве мест, определенных в технических характеристиках того или иного транспортного средства «, — сказал Степанов.

Глава Минздрава рассказал и о пересечении границ между зеленой и красной зоной.

«В красной зоне будет ограничено движение транспорта — городского, междугороднего. Будут установлены соответствующие посты на пересечении с зеленой в красную зону. Мы сейчас делаем это на уровне территориально-административных единиц — это или город, или район», — отметил министр.

Он заверил, что Минздрав уже имеет четкие критерии, как будут определяться зоны.

«Там четыре критерия, если один из этих критериев превышен пять дней подряд, только в таком случае будет сделан переход от более мягкой зоны к более строгой зоне. Вся эта информация будет размещена на ресурсах Минздрава, будут соответственно госборды, где вы сможете посмотреть в разрезе каждой области, кто к какой зоне относится в зависимости от эпидситуации», — добавил Степанов   —  mycity.mk.ua/news/504623

 

▪️ З 1 серпня в Україні почнуть діяти нові правила визначення країн “зеленої” та “червоної” зон. Їхній перелік буде переглядатись кожні 7 днів, тоді як зараз – раз на три дні.

Також зміняться критерії визначення країн “зеленої” та “червоної” зон.

До останніх буде віднесено країни, де кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів більша, ніж в Україні, а також приріст нових випадків реєстрації коронавірусу за останні 14 днів порівняно з попередніми двома тижнями становить понад 30%. Зараз в Україні при визначенні країн “червоної” зони враховується кількість активних хворих на 100 тисяч населення.

Актуальна інформація щодо переліку країн “червоної” зони доступна на офіційному сайті МОЗ.

▪️ 28 липня під головуванням міністра охорони здоров’я відбулася селекторна нарада з головами обласних департаментів охорони здоров’я та керівниками центрів екстреної медичної допомоги. Обговорено поточні проблеми в екстреній медичній допомозі та шляхи їхнього вирішення.

Зокрема, йшлося про зарплати медпрацівників “швидкої”, які не підвищувалися вже багато років. З 1 вересня поточного року, за рішенням уряду, будуть підвищені заробітні плати медпрацівникам, у тому числі екстреної швидкої допомоги.

▪️ Міністр вважає за необхідне “зробити висновки” щодо діяльності НСЗУ у зв’язку з численними скаргами на роботу служби з боку медичних працівників. Зокрема, вони стосуються затягування НСЗУ процесу укладання договорів з медзакладами щодо підвищених тарифів на екстрену медичну допомогу.

Збільшення фінансування екстреної медичної допомоги на 40%, згідно з рішенням уряду, передбачається з 1 липня поточного року.

▪️ МОЗ ініціюватиме посилення відповідальності за напади на медичних працівників екстреної медичної допомоги. Міністерство працює на відповідним документом і планує найближчим часом винести його на розгляд уряду.

▪️ Міністр звернувся до місцевих органів влади з проханням вирішити питання покращення стану станцій екстреної медичної допомоги, які перебувають на балансі місцевих громад. Велика кількість станцій на сьогодні у незадовільному стані і потребує ремонту.

▪️ В Україні лише 30% викликів “швидкої” виконуються у відповідності до встановлених в країні в нормативів (10 хвилин у місті і 20 хвилин за містом). Є низка чинників, які впливають на ці показники.

МОЗ має на меті наступного року довести частку викликів, які відповідають нормативам, до 50%. Міністерство також планує визначити критерії маршрутизації, що теж дозволить покращити роботу бригад екстреної медичної допомоги.

www.facebook.com/moz.ukr/posts/1605554772940955?__tn__=K-R

 

(Visited 193 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *