У п’ятницю 21 березня журналісти «Голосу Америки» та їхні профспілки подали до суду на адміністрацію Трампа, заявивши, що закриття фінансованих США інформаційних агентств порушило право робітників на свободу слова, передбачене Першою поправкою
Журналісти «Голосу Америки» заявили, що закриття інформаційних агентств, які фінансуються США, порушує їхнє право на свободу слова. Про це пише Reuters.
Агентство США з глобальних медіа, його виконувач обов’язків директора Віктор Моралес і спеціальний радник Карі Лейк відправили у відпустку понад 1300 співробітників і припинили фінансування кількох служб новин минулої суботи. Згідно зі скаргою, поданою до федерального суду Нью-Йорка, ці дії порушили Першу поправку та закони, згідно з якими Конгрес дозволив і фінансував «Голос Америки».
У позові, поданому до федерального суду Нью-Йорка, шестеро журналістів стверджують, що дії адміністрації Трампа порушують Першу поправку до Конституції та закони, згідно з якими Конгрес фінансував «Голос Америки», повідомляє NPR.
Позов вимагає від суду скасувати рішення про закриття Агентства глобальних медіа США, яке фінансує «Голос Америки» та інші медіа, такі як «Радіо Вільна Європа», «Радіо Свобода» та «Радіо Вільна Азія».
Згідно зі скаргою, «Голос Америки», «Радіо Вільна Європа» та «Радіо Вільна Азія» мали понад 425 мільйонів слухачів щотижня до того, як їх закрили.
Понад 900 штатних співробітників мережі було відправлено у безстрокову відпустку; 550 підрядників було звільнено зі своїх робочих місць. Більшість співробітників федеральної материнської компанії, Агентства США з глобальних медіа, також були відправлені у безстрокову відпустку.