Компанія профінансує дев’ять проєктів, спрямованих на підтримку життєздатності жіночого бізнесу та соціальної допомоги громадам в подоланні наслідків війни.
Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосила переможниць конкурсу проєктів жіночого фермерства в рамках освітньо-грантової програми «TalentA-2022. Антикрихкість». Corteva надала дев’ять грантів на загальну суму майже 2,8 млн грн на підтримку життєздатності власного бізнесу та соціальної допомоги громадам в подоланні наслідків війни в Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Черкаській, Одеській, Дніпропетровській, Львівській, Закарпатській та Харківській областях.
TalentA-2022 стала продовженням програми, яку Corteva реалізувала в Україні в 2020 та 2021 роках, та в умовах війни є одним з соціальних проєктів, що підтримуються компанією заради допомоги постраждалим українцям та відновлення фермерства з метою наближення Перемоги України. Її головною метою є допомога учасницям, задіяним в сільськогосподарському виробництві, впоратись із наслідками трагічних подій, що відбуваються на території України, відновити та забезпечити життєздатність бізнесу, адаптуватись до нових реалій, управляти кризою і таким чином знизити ризики для продовольчої безпеки в громадах. Програма TalentA третій рік поспіль впроваджується компанією Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Церемонія нагородження відбулася 20 жовтня онлайн за участі першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.
В грантовому конкурсі TalentA-2022 взяли участь 28 фермерок, які отримали дипломи про закінчення навчального курсу TalentA-2022 та розробили проєкти з врахування консультацій менторів. Експертна рада розглянула та оцінила запропоновані ідеї і за результатами оцінювання перемогу здобули дев’ять проєктів учасниць, які отримали найбільші бали від експертів:
Серед переможниць Вікторія Вєрозубова, яка в Запорізькій області займається переробкою овочів, вирощуванням технічних зернових та нішевих культур, овочів, лаванди [про роботу її родини неодноразово писав “МИГ”].
Вікторія планує здійснити реконструкцію приміщення для ферментації плодоовочевої продукції, збільшить своє виробництво і частину продукції передаватиме на потреби вразливих категорій населення громади: “Завдяки грантовій підтримці ми розуміємо, що зараз ми знову можемо розвивати свою справу. Нас не зламає жодна війна, тому що ми воюємо за незалежність, за своє існування. Існування бізнесу – це існування країни та людей. У нас інший фронт. Будемо рухатись, розвиватись і показувати, що навіть такі складні умови – це не вирок”.
Нагадаємо, що Corteva – одна з небагатьох міжнародних компаній-виробників насіння та засобів захисту рослин, яка категорично залишила російський ринок і голосно засудила війну, висловлюючи солідарність з народом України, та спрямувала фінансову підтримку низці ініціатив для допомоги постраждалим українцям та відновленню фермерства, зокрема, через освітньо-грантову програму TalentA.