На фото Йоханнеса Франдсена: Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон з генеральним директором Національної ради з торгівлі Андерсом Анлідом
Швеція, яка головує в Раді Євросоюзу з 1 січня 2023 року, докладає інтенсивних зусиль для того, щоб заморожені російські активи були використані для відновлення України. Роботою керує генеральний директор Національної ради з торгівлі Андерс Анлід. Про це повідомляється у матеріалі Intensive efforts to enable frozen Russian assets to reach Ukraine (Інтенсивні зусилля, щоб заморожені російські активи потрапили в Україну), опублікованому на сторінці Swedish Presidency of the Council of the European Union. Подаємо її переклад.
Intensive efforts to enable frozen Russian assets to reach Ukraine
Потреба України у підтримці реконструкції величезна. Об’єднаний ЄС робить свій внесок різними способами та шукає нові рішення, щоб допомогти у відбудові України. Це також є одним із пріоритетів шведського головування.
З лютого спеціальна робоча група зосереджується на тому, як заморожені російські активи можуть бути використані для відновлення України. Пан Анлід очолює робочу групу, яка була створена за ініціативою Швеції після засідання Європейської Ради.
Робоча група зосереджена на тому, щоб отримати більш чітку картину того, де розташовані російські державні активи та їх загальна вартість. Близько 300 мільярдів доларів активів російського центрального банку заморожені в країнах G7.
Метою є, наскільки це можливо, протягом шведського головування просувати рішення щодо використання заморожених російських активів у відбудові України. Робочій групі було доручено оцінити різні методи з правової, економічної та політичної точок зору.
“Ми повинні допомогти Україні, зберігаючи верховенство права, на якому побудований ЄС. Це також стосується періодів кризи та війни”, – заявив генеральний директор Національної ради з торгівлі Андерс Анлід.
До різних типів заморожених активів застосовуються різні нормативні рамки. Одна нормативна база регулює приватні активи, а інша – державні активи. Приватні активи, які були заморожені або арештовані, можуть, наприклад, бути конфісковані лише в тому випадку, якщо було вчинено правопорушення і відповідну особу було засуджено в суді відповідно до верховенства права.
«Тому ми повинні дотримуватися як законодавства ЄС, так і міжнародного права – це виклик. У той же час я хотів би підкреслити, що ми повинні бути інноваційними та зосереджуватися на рішеннях. Ми маємо відповідати високим очікуванням і робимо все можливе, щоб якомога більше просунути цю проблему. Однак це складне завдання», — каже пан Анлід.
Робота в основному здійснюється через зустрічі з делегаціями 27 держав-членів і в тісній співпраці з «Цільовою групою із заморожування та захоплення», яку очолює Європейська комісія.
Робоча група відповідає за цю роботу під час головування Швеції та згодом передасть її Іспанії, яка перейме головування в другій половині року.
Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Слово правди – наша зброя”