Широківській територіальній громаді повернули майже 6 га земельних ділянок

Органами прокуратури Запорізької області систематично вживаються вичерпні заходи до виконання рішень судів, постановлених за позовами прокурорів. Так, наразі забезпечено фактичне виконання двох судових рішень про повернення територіальній громаді Широківської сільської ради Запорізького району земельних ділянок загальною площею майже 6 га та вартістю   6,6 млн. грн.

У червні 2019 року Запорізькою місцевою прокуратурою № 2 в інтересах держави до господарського суду Запорізької області пред’явлено два позови про розірвання договорів оренди землі, укладених у 2008 році між Августинівською сільською радою Запорізького району та ТОВ «Проект Відрадне», зобов’язання товариства повернути їх правонаступнику орендодавця – Широківській сільській раді Запорізького району.

Підставою для звернення прокурора до суду стало порушення орендарем істотних умов договорів у частині своєчасного розрахунку за оренду земельних ділянок. Так, судом установлено, що заборгованість товариства перед бюджетом склала 21,5 тис. грн.

Рішеннями господарського суду Запорізької області від 15.08.2019 та 23.09.2019 зазначені позови прокурора задоволено, розірвано договори оренди землі та зобов’язано ТОВ «Проект Відрадне» повернути дві земельні ділянки загальною площею 5,9757 га вартістю 6,6 млн. грн. Широківській сільській раді Запорізького району.

Рішення суду в апеляційному порядку не оскаржувались.

З метою їх виконання прокурором звернуто видані судом накази про зобов’язання товариства повернути земельні ділянки до примусового виконання. За результатами виконавчих дій 06.11.2019 та 04.12.2019 актами державного виконавця засвідчено передачу земельних ділянок територіальній громаді в особі Широківської сільської ради Запорізького району.

Крім того, місцевою прокуратурою забезпечено внесення 17.01.2020 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про припинення права оренди на земельні ділянки указаного товариства. Підтверджуючі документи отримано прокурором 22.01.2020.

 Таким чином, судові рішення у січні 2020 року виконані в повному обсязі.

(Пресслужба прокуратури Запорізької області)

(Visited 50 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *