Шокуючий випадок трапився 19 липня у комунальному закладі Запорізької міськради «Палац культури «Титан». Тимчасово виконуючий обов’язки директора закладу Ж. ударив кулаком завідуючого технічним відділом В., роз’юшивши йому обличчя.
За даним фактом ВП № 1 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області відкрите кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12021087060000710.
За що керівник вдарив підлеглого?
Завідуючий технічним відділом, досвідчений інженер отримав платіжки у «Водоканалі» і прийшов до керівника поспілкуватися з приводу нагальних організаційних питань, бо в палаці купа проблем. Його думки не сподобалися т.в.о.директора, і той вирішив «повиховувати» кулаками людину з 43-річним стажем. Після чого вимагав розписку, що побитий інженер не має до нього претензій.
Все це завідуючий технічним відділом ПК «Титан» В. виклав у зверненні [текст є в редакції] до голови постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму Запорізької міськради Інни Пенчук, у якому вимагає призначити та провести службове розслідування, за наслідками якого, відповідно до діючих норм законодавства, ініціювати звільнення т.в.о.директора Ж. з займаної посади.
Вірогідно, цей брутальний випадок став останньою краплею для більшості співробітників палацу культури. Які надіслали колективне звернення (31 підпис), крім Інни Пенчук, ще заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Анатолію Васюку, директору департаменту культури і туризму Сергію Білову, голові Запорізької обласної організації профспілки працівників культури України Олені Бойко та депутату Запорізької міськради восьмого скликання Олександру Кобзарюку.
На кабінет начальства – 9243 гривні, на палац – 80 гривень 99 копійок
<
У зверненні [текст є в редакції] колектив просить розібратися в ситуації, що склалася, та здійснити заходи, що повернуть палац культури до нормального функціонування у правовому полі.
По-перше, співробітники звертають увагу на дивний спосіб призначення на посаду людини, “яка не має ні відповідної освіти, ні досвіду управління” – без ознайомлення з програмою претендента, без загальних зборів трудового колективу та представлення керівника.
Далі у листі зазначається, що у палаці існують системні проблеми з протіканням покрівлі. За позовом Державної служби надзвичайних ситуацій та відповідним рішенням суду палац закритий за відвідування з 16 червня 2021 року.
“Після призначення т.в.о. Ж., замість проведення аналізу технічного стану приміщення, розроблення стратегії та вирішення невідкладних питань, які накопичувалися останнім часом, займався виключно створенням комфортних умов в кабінеті директора. З першого дня свого керівництва ним були витрачені кошти з загального фонду на придбання офісного крісла [вартістю 4246 грн], світильної лампи [999 грн], електрочайнику [1098 грн], кухонного приладдя [1600 грн], сейфу [1300 грн] та інших предметів в свій кабінет. На потреби палацу було витрачено 80 грн 99 копійок – на придбання баночки краски…
Замість вирішення проблем, Ж. чинить моральний і психологічний тиск на працівників палацу, що створює знервовану обстановку і не дає нормально функціонувати ПК «Титан»…
Т.в.о. директора неодноразово порушував трудове законодавство, про що свідчать численні скарги до Головного управління Держпраці у Запорізькій області та складання відносно нього адмінпротоколів…”, – перераховують претензії автори звернення.
Проблеми породжує… департамент культури і туризму?
Більше того. Працівники палацу впевнені, що передумови для закриття КЗ «ПК «Титан» як культурного центру Запоріжжя систематично створює… департамент культури і туризму – аж із 2017 року.
“Через недостатнє фінансування та через припинення комерційної діяльності приміщення палацу приходить в технічно несправний стан. Так, у нас уже кілька років протікає дах, який вимагає капітального ремонту. Не фінансуються департаментом культури встановлення грозозахисту і протипожежної сигналізації. При цьому обидва проєкта знаходяться в палаці.
В цьому році в палаці повинна проводитися протипожежна обробка, а також атестаційне випробування вантажопідіймальних механізмів сцени, фінансування на які не виділено.
На сьогоднішній день палац не готовий до опалювального сезону 2021/2022 через прорив системи опалення. Повністю відсутнє матеріально-технічне забезпечення палацу, що призводить до неможливості нормальної та безпечної роботи співробітників і колективів…
Постійно здійснюється тиск на керівників дитячих та дорослих колективів з подальшим їх звільненням та переходом в інші ПК. Так, ПК «Титан» вже втратив єдиний в Україні чоловічий колектив козацької пісні «Бунчук», дитячий танцювальний колектив бойового танцю «Варги», вокальну студію «Шанс», вокальний дитячий ансамбль «Золоті струни», ансамбль народного танцю «Байда», соціальний дитячий танцювальний ансамбль «Райдуга». І на межі втрати заслужений народний жіночий хор «Калина», що існує 65 років”, – йдеться у зверненні.
Пенсіонери підозрюють дискредитацію соціального проєкту
До речі, з окремим листом до міського голови Володимира Буряка звернувся і колектив соціальної школи танців «Ритми молодості» [копія є в редакції], який у 2014 році об’єднав близько 70 осіб у віці від 50 до 90 років. Люди приїжджали з усіх районів міста.
Після 16 червня, коли палац був закритий, було скасовано звітний концерт, якого прихильники «Ритмів молодості» дуже чекали.
Учасники соціальної школи танців продовжують проводити репетиції на вулиці.
Літні люди не розуміють, що відбувається, перебувають у розпачі та задаються питанням: чи не дискредитує таке ставлення сам СОЦІАЛЬНИЙ проєкт?
Чому…? Чому…? Чому…?
Навіть якщо відсунути емоції, виникають питання.
- Чому з 2017 року у КЗ «ПК «Титан» змінилося чотири [!] керівника?
- Чому місто не фінансує ремонт покрівлі, який влада анонсувала ще у 2017 році?
- Чому немає жодної реакції на закриття палацу з 16 червня?
- Чи є хоч якась програма реконструкції/відродження/розвитку палацу культури?
За даними «МИГа», наразі створені депутатська комісія та комісія від департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, які мають розібратися у проблемах палацу.
«МИГ» слідкуватиме за розвитком подій.
Підготувала Ганна ЧУПРИНА, фото Сергія ТОМКА