Уряд Туска пережив вотум недовіри
У середу, 11 червня, Сейм Польщі проголосував за вотум довіри уряду Дональда Туска, пише РАР.
За вотум довіри уряду Туска висловились 243 польські депутати, проти проголосували 210, жоден під час голосування не утримався
Premier Donald Tusk wśród członków rządu na sali obrad Sejmu, fot. PAP/Rafał Guz
Пропозиція Дональда Туска щодо голосування за вотум довіри стала наслідком поразки підтримуваного владою кандидата Рафала Тшасковського на виборах президента.
Обговорення тривало понад сім годин. Прем’єр-міністр виступив із годинною промовою після 9:00, а далі відповів на частину з понад 260 запитань депутатів.
Голосуванню в Сеймі передував виступ польського премʼєра, в якому він підбив підсумки півтора року перебування при владі та розкритикував попередні уряди “Права і справедливості”.
Туск, зокрема, говорив про проблеми з донесенням успіхів свого уряду до суспільства, а також заперечив чутки про можливу відставку і розформування нинішньої коаліції.
“Я не хочу іншої коаліції. Я пишаюся тим, що в ній працюють люди з різними поглядами”, – сказав він.
Згідно з польським законодавством, прем’єр-міністр має право в будь-який момент своєї каденції ініціювати голосування про вотум довіри уряду.
Рішення ухвалюється простою більшістю голосів за участі щонайменше половини складу Сейму.
У разі відхилення вотуму довіри прем’єр зобов’язаний подати президенту прохання про відставку.
- Туск під час виступу в парламенті анонсував на липень перестановки у своєму уряді.
- Таким чином він спробував “згуртувати” правлячу коаліцію перед голосуванням за вотум довіри.
lb.ua/world/2025/06/11/681207_seym_polshchi_visloviv_votum_doviri.html
www.eurointegration.com.ua/news/2025/06/11/7213551/