С 1 марта украинцы будут ездить в Россию по новым правилам: что изменится

Такое решение власти приняли еще в декабре

(dpsu.gov.ua/ua/news)

Украинцы с 1 марта смогут выезжать из Украины в Россию только по заграничным паспортам. Об этом премьер-министр Украины Алексей Гончарук заявил еще в декабре.

“Загранпаспорт для выезда из Украины в РФ. С 1 марта 2020 пересечение границы с РФ будет осуществляться на основании загранпаспорта, но только для граждан Украины, выезжающих из Украины на территорию РФ”, – отметил тогда Гончарук.

Глава правительства также подчеркнул, что время прохождения пограничного контроля уменьшится – для проверки данных гражданина сведения загранпаспортов будут считывать специальные приборы.

“При въезде граждан Украины с территории РФ на территорию Украины Государственная пограничная служба Украины будет осуществлять беспрепятственный пропуск граждан Украины и по внутренним паспортам и свидетельствам о рождении”, – добавил он.

Напомним, ранее министр иностранных дел Украины Вадим Пристайко в эфире канала “Украина 24” также комментировал это нововведение. Он подчеркнул, что украинские граждане, выехавшие по другим документам за границу, будут приняты в Украине в любом случае.

www.segodnya.ua/ukraine/s-1-marta-ukraincy-budut-ezdit-v-rossiyu-po-novym-pravilam-chto-izmenitsya-1409650.html

 

Українці з 1 березня зможуть їздити до Росії тільки за закордонними паспортами
29/02/20 – 12:24

Нагадуємо, що з 1 березня 2020 року українці НЕ ЗМОЖУТЬ перетинати державний кордон з України в РФ на підставі паспорта громадянина України (так званого внутрішнього паспорта) або свідоцтва про народження.

Відповідні зміни передбачені урядовою постановою від 18 грудня 2019 року № 1056.

Громадяни України, які раніше вибули за кордон по внутрішньому паспорту чи свідоцтву про народження (для дітей до 16 років) зможуть повернутися в Україну за цими документами.

Такі нововведення позитивно вплинуть на якість та швидкість прикордонного контролю. Вони дадуть змогу запобігти використанню підробок внутрішніх паспортів та свідоцтв про народження з огляду на низький ступінь захисту цих документів.

Зменшиться ймовірність незаконних вивезень неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливість встановити приналежність документа конкретній дитині.

Під час оформлення особи з внутрішнім паспортом інспектор-прикордонник витрачає значно більше часу, щоб внести у базу даних інформацію про особу (прізвище, ім’я, стать, дата народження, громадянство) та документ (номер, серія, тип). Під час оформлення особи із закордонним паспортом вся ця інформація автоматично зчитується рідерами з машинозчитувальної зони.

У внутрішніх паспортах, на відміну від закордонних, відсутня можливість проставляння відміток про перетинання державного кордону, що часто створює проблеми особам, яким потрібно підтвердити перебування за кордоном (наприклад, у відрядженні).

Громадянам України, які після 1 березня планують перетинати українсько-російський кордон, Державна прикордонна служба рекомендує завчасно подбати про підготовку документів, щоб не мати зайвих клопотів під час прикордонного контролю.

Не варто розглядати це повідомлення як рекомендацію відвідати Російську Федерацію. Адже паспорт громадянина України для виїзду за кордон дає можливість безвізово відвідати чимало країн. Та й часу на виготовлення закордонного паспорта, якщо ви його досі не отримували, залишилося не так багато.

dpsu.gov.ua/ua/news/1582971910-Ukrainci-z-1-bereznya-zmozhut-izditi-do-Rosii-tilki-za-zakordonnimi-pasportami/

(Visited 21 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *