ДЕНЬ 786-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 786 RUSSIAN AGRESSION
19 квітня в Україні і світі святкують День поезії і творчого мислення. Натхненне свято, яке створене для вшанування людей з творчим мисленням.
/newsdaily.org.ua
Творчі люди – це люди мистецтва, нерідко поетичного. Вони здатні до нетипових рішень, бачать предмети і явища не так, як інші. Творчі люди часто є людьми мистецтва. Нерідко це поети чи письменники.
Люди з творчим мисленням здатні до нетипових рішень; до бачення явищ, проблем, предметів під особливим кутом; такі особистості сприймають світ за допомогою творчої уяви, що допомагає їм продукувати оригінальні ідеї. Творче мислення неможливе без високого інтелекту, широкого кругозору, власного досвіду, відкритості новим знанням тощо.
Також 19 квітня День часнику (Часниковий день). Цього дня вшановують дуже корисну рослину з сімейства цибулевих, яку вирощують по всьому світу.
Його вирізняє пікантний смак та виражений аромат, який важко сплутати з чимось іншим. Окрім слугування в кулінарії, часник також виконує роль медичного помічника: рослина має противірусну та імуностимулюючу дію, допомагає при коліті, гіпертонії, нормалізує рівень холестерину тощо. Часник містить велику кількість мікроелементів та вітамінів, необхідних для організму.
Активне використання часнику розпочалось ще 5 тисяч років тому. Поширена думка про те, що запах рослини відлякує злу силу, тому голівки часнику нерідко слугували амулетом у наших прадідів.
А ще 19 квітня День проліска, або День підсніжника. Ранні та ніжні провісники весни, які першими з’являються після того, як з ґрунт сходить сніг. Саме тому вони і приваблюють своїми тендітними пелюстками і свіжою зеленню.
/krivbass.city/news/view/19-kvitnyaden-pidsnizhnika
Історія цієї дати починається з 1984 року в Англії, де вперше було засновано це свято. Причина в тому, що проліски дуже популярні там, і до них ставляться дуже бережно. Англійцям підсніжник відомий під назвою «снігова сережка» або «снігова краплина», німцям – як «сніговий дзвіночок», а у нас його називають підсніжником за ранню появу на ґрунті після зими.
19 квітня — Міжнародний день котолюбки. За часів середньовічної Європи любов жінки до кішок викликала підозри. До таких пані ставилися з недовірою, їх часто звинувачували в тому, що вони відьми і водяться з «нечистою силою».
З тих часів репутація любительок кішок пройшла довгий шлях і цей стереотип змінився кардинально.
День котолюбок (Cat Lady Day) покликаний підкреслити, що сучасна господиня кішки — сильна, незалежна і турботлива особа, яка визначається не тільки своєю пухнастою компанією або тим, скільки у неї живе кішок.
Так звані «божевільні котолюбки» — це просто дами, які дійсно дуже сильно люблять кішок і готові на багато що заради улюблених котячих членів своєї сім’ї.
19 квітня проводиться День сушки білизни на мотузці. Відзначають з 1995 року. День присвячений поширенню інформації про розвішування одягу для сушіння на мотузці для білизни замість використання сушарки.
Сонце — це «природний дезінфікуючий засіб», тому, якщо ви сушите одяг під сонцем, він пахне чистіше і свіжіше. День сушки білизни на мотузці нагадує всім нам, що завжди краще сушити одяг на сонці, ніж сушити його в сушарці.
Як назвати дитину, яка народилася 19 квітняІменини: Віктор, Георгій, Єгор, Іван, Семен, Ян, Мотрона.
Талісманом людини, народженої 19 квітня, є лазурит.
Камінь синього кольору. В давнину вірили, що лазурит символізує чистоту помислів і щирість душі.
Цього дня народилися:
- 1850 рік — український маляр-мариніст Руфін Судковський;
- 1919 рік — український балетмейстер Олександр Сегаль;
- 1990 рік — офіцер полку «Азов» Національної гвардії України, учасник російсько-української війни, Герой України Михайло Чупрін.
Пам’ятні дати і події 19 квітня
- 1506 рік — відбувається Лісабонський погром;
- 1713 рік — імператор Священної Римської Імперії Карл VI Габсбург встановлює своєю «Прагматичною санкцією» неподільність володінь Габсбургів та запроваджує право на спадковість по жіночій лінії для дому Габсбургів;
- 1775 рік — битви при Лексингтоні і Конкорді, початок війни за незалежність США;
- 1839 рік — західноєвропейські держави гарантують у «Лондонському протоколі» незалежність та нейтралітет Бельгії від Нідерландів, до якої також додається валонська частина Люксембургу;
- 1850 рік — Велика Британія і США підписують договір про спільне будівництво Панамського каналу (пізніше США вирішили будувати канал самотужки);
- 1898 рік — Конгрес США визнає незалежність Куби і ставить вимогу Іспанії залишити острів;
- 1917 рік — Всеукраїнський національний конгрес визнає Центральну Раду найвищим органом влади в Україні;
- 1920 рік — вітання «Слава Україні!» було офіційно запроваджене в українській армії;
- 1937 рік — в Іспанії створюють блок правих сил на чолі з генералом Франко;
- 1941 рік — Сенат США ухвалює резолюцію про підтримку ідеї державотворення в Ізраїлю;
- 1943 рік — початок повстання у Варшавському гетто;
- 1947 рік — партія «Індійський національний конгрес» погоджується розділити країну на Індію і Пакистан;
- 1992 рік — Верховною Радою Вірменії ухвалений Герб Вірменії;
- 1999 рік — у Берліні відбулось офіційне відкриття Рейхстагу як нового місця засідань парламенту Німеччини;
- 2005 рік — Бенедикт XVI стає 265-м Папою Римським.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-zavtra-19-kvitnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2556646.html
daytoday.ua/19-kvitnia/
www.dilovamova.com/index.php?page=10&month=04&day=19