Церковный праздник 7 июля: что попросить у всех святых земли Украинской

509
VIEWS
https://images.unian.net/photos/2024_07/1720202540-9525.jpg?r=962998

7 липня православні віряни згадують святих землі Української та благовірного Аскольда, первомученика Київського.

7 липня за новим та старим стилем день Всіх святих землі Української та день пам’яті благовірного князя Аскольда, первомученика Київського.

Свято Всіх святих землі Української не має фіксованої дати — його відзначають у другу неділю після П’ятидесятниці (Трійці), тому дата однакова як для нового, так і для старого календарів.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e0/All-Saints.jpg/420px-All-Saints.jpg

День Всіх святих землі Української присвячений офіційно визнаним святим, а також усім невідомим, хто служив інтересам церкви та народу України. Згідно з давньою християнською традицією, святими вважалися мученики, але потім до списків святих почали додавати й інших людей. Також цього дня вшановують усіх новомучеників і сповідників, хто в Україні та на інших землях у ХХ столітті від гоніння безбожників постраждали.

https://wsrv.nl/?output=webp&url=storage.liga.net//images/general/2024/06/17/20240617143429-4177.jpeg&w=620&fit=cover&dpr=2

Фото: Київська Архиєпархія УГКЦ

До українських святих відносять:

насамперед апостола Андрія Первозванного, кримських святителів і мучеників, святого рівноапостольного князя Володимира, святу рівноапостольну княгиню Ольгу, благовірного князя Аскольда, благовірного князя Костянтина Острозького та інших князів, які утверджували віру Христову на наших землях.

Церква також вшановує пам’ять київських святителів — першого митрополита Київського Михаїла, Іларіона, священномученика Макарія, Петра, Олексія, до українських святих також зараховують Києво-Печерських подвижників Антонія та Феодосія та всіх чудотворців печерських, Іова Почаївського, волинських святих та багатьох інших.

***

День пам’яті благовірного князя Аскольда також не має фіксованої дати і відзначається разом із Днем Всіх святих землі Української.

https://www.pravoslaviavolyni.org.ua/img/img-statti/20180611113424.jpg

Аскольд — це напівлегендарний варязький київський князь, який правив у 830-882 роках. Він заснував Київське князівство в Наддніпрянщині, про нього згадується в «Повісті минулих літ».

За однією з версій, Аскольд правив разом із Діром. У 860 році Аскольд здійснив похід на Царгород, 867 року прийняв хрещення (можливо, зі своїми дружинниками) і, за переказами, взяв у хрещенні ім’я Миколай.

Вбивство Аскольда і Діра Олегом. Мініатюра з Радзивіллівського літопису, кінець XV ст.

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Vbyvstvo_Ask_Dir_882.jpg

Вбивство Аскольда i Діра. Картина Клавдія Лебедєва, кінець XIX століття

У літописі сказано,що Аскольда вбив князь Олег за Києвом, у районі Угорського урочища (нині це Печерськ, Аскольдова могила). У Православній церкві України Аскольд прославлений як мученик.

Церковне свято 7 липня за старим стилем

https://www.cerkiew.net.pl/wp-content/uploads/2020/07/0707-1200.jpg

www.cerkiew.net.pl/wiadomosci-liturgiczne/7-липня

7 липня за старим календарним стилем — Різдво Іоанна Предтечі, день Всіх святих землі Української та день пам’яті благовірного князя Аскольда, первомученика Київського.

Також за старим стилем до 11 липня триває Петрів піст 2024.

Про що говорять прикмети на 7 липня

https://images.unian.net/photos/2024_05/1716980892-7220.jpg?r=227078

За прикметами дня дивляться, якими будуть погода і врожай:

  • якщо цього дня йде дощ — він затягнеться надовго;
  • злива пішла — буде мокро ще 7 тижнів;
  • цього дня сиро — у полях порожньо;
  • павуки плетуть павутину — до спеки та посухи.

У народному календарі 7 липня — свято Фома Чорничник, на честь преподобного Фоми Малеїна, пам’ять якого також звершується цього дня. Прозвали його так тому, що в цей час заготовляють на зиму чорниці.

Що не можна робити 7 липня

7 липня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює лайки, злості, наклепу, жадібності, зневіри. Не слід відмовляти в допомозі тому, хто просить про неї.

Народні прикмети забороняють цього дня давати гроші в борг — вони повернуться з великими труднощами, а також не радять прати — вірять, що це призведе до злиднів.

Що можна робити 7 липня

До святих землі Української звертаються з молитвами про мир для нашої країни, просять заступництва від ворогів і зла, допомоги в особливо скрутні часи, благополуччя і єдності.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTwhRUZeuPDFQme6T8G8xJfGdMNPphinXoODHXddICc6tGXXMi5_Os4pWfzjjraA-nRdVI&usqp=CAU

У народі символом дня вважають дуб — вірять, що якщо 7 липня посидіти під дубом або обійняти дерево, то будеш сильним і міцним весь рік.

7 липня — іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Герман, Євдокія, Єфросинія, Сергій, Фома.

За старим стилем іменини в Антона, Івана, Якова.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-7-lipnya-2024-golovni-zaboroni-dnya-12318561.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-КАНАЛ

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua