Церковне свято 6 лютого, що можна і не можна робити, у кого іменини.

6 лютого за новим церковним календарем православні згадують преподобного Вукола, єпископа Смирнського. Розповідаємо про традиції, народні прикмети і заборони цієї дати та яке церковне свято сьогодні відзначають віряни за старим стилем.
Православне свято 6 лютого (19 лютого за старим стилем) — день пам’яті преподобного Вукола, єпископа Смирнської церкви, учня святого апостола і євангеліста Іоана Богослова.

Про життя святого відомо небагато. Преподобний Вукол був першим єпископом Смирнської Церкви (зараз це місто Ізмір у Туреччині). За однією версією єпископом його поставив апостол Іоан Богослов, за іншою — Вукол був висвячений на єпископа Смирни апостолом Павлом.
Свого часу святий Вукол навернув до віри і хрестив безліч язичників, його шанували як мудрого і досвідченого наставника. Коли святий помер, то на його могилі виросло миртове дерево, яке зцілювало хворих — віряни молилися біля нього за здоров’я, своє і близьких, і виліковувалися від недуг.
Також 6 лютого за новим церковним календарем відзначають день пам’яті преподобних Варсонофія Великого та Іоана Пророка, святителя Фотія, патріарха Константинопольського.
Церковне свято 6 лютого за старим стилем
Православне свято сьогодні за юліанським календарем — день пам’яті преподобної Ксенії Міласької.
Про що говорять прикмети на 6 лютого

За прикметами дня судять про погоду найближчим часом, а також якою буде весна і літо:
- туман випав — погода зміниться;
- хуртовина розігралася — до швидкої весни;
- птахи літають низько — буде похолодання;
- холодний день — березень буде теплим;
- випав сніг — літо буде холодним.
У народі 6 лютого — свято Вукол Телятник, прозвали його так тому, що в цей час зазвичай починався весняний отелення корів.
Наші предки вірили, що святий Вукол оберігає новонароджених телят від хвороб і всього поганого.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 6 лютого церква засуджує лайку, брехню, лінь, лихослів’я, плітки, жадібність, заздрість, помсту і відчай.
Не можна відмовляти в допомозі, ображати кого-небудь, особливо тварин.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами:
сваритися в домі, давати гроші в борг і речі з дому — кажуть, щастя відвернеться, краще позичити чи віддати в інший день.
Не радять також ухвалювати важливі рішення й укладати угоди — можна потрапити в авантюру.
Що можна робити 6 лютого
У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до святого Вукола, як до заступника за нас перед Господом — просять про здоров’я для всієї родини і зцілення від недуг.
Також вважається, що святий допомагає знайти щастя в особистому житті — Вуколу моляться ті, хто хоче знайти собі пару і обзавестися сім’єю.
За однією з прикмет цього дня самотня людина має сходити до церкви і попросити у святих сімейного щастя — якщо цього не зробити, то довго доведеться пробути на самоті.
За старих часів на Вукола Телятника обов’язково обкурювали хлів чебрецем і добре годували корів — щоб телята народилися міцними, а корова давала багато молока.
Сьогодні також можна займатися прибиранням і лагодженням речей, а якщо ви посварилися із сусідами, то день чудово підходить для того, щоб помиритися.
Хто відзначає день ангела 6 лютого
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Анатолій, Варсонофій, Василь, Вукол, Дмитро, Іван, Максим, Марія, Марфа, Христина, Юліан.
За старим стилем день ангела у Ксенії, Герасима, Івана, Миколи, Павла, Тимофія.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-6-lyutogo-golovni-zaboroni-dnya-12533721.html