У сквері навпроти театру імені Володимира Магара працює артзона. Можна отримати естетичне задоволення простонеба, не тільки під час прогулянки, я й поспішаючи у справах.
Роботи мистикині Марти Лешак, оформлені в межах проєкту «Плакати воєнного часу». Це спільний проєкт департаменту культури і туризму Запорізької міської ради і Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY contemporary art project. Куратором виставок є президент ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва», комісар BIRUCHIY contemporary art project добре знайомий місту Геннадій Козуб.
Авторка виставки, що триває в різних локаціях міста Марта Лешак – артдиректорка та головна ілюстраторка проєкту «Книга-мандрівка. Україна» (книга та анімаційний вебсеріал), а також продовження «Книга-мандрівка. Незалежні», «Книга-мандрівка. Нескорені», «Книжечка-мандрівочка». Вибрані проєкти Марти: анімаційний вебсеріал «Портал пригод», дизайн-роботи для Львівської майстерні шоколаду, волонтерський проєкт goat in a boat, дизайн Народного Байрактару.
Роботи Марти добре спілкуються із настроєм запорізького пейзажу. У них вбачаються мистецькі мотиви народної творчості, та й самі малюнки стають ніби частиною пейзажу.
«Мої ілюстрації – це спроба естетизації щоденного життя та збереження українських традицій у нових умовах. З початком війни стало важко говорити на інші теми. Тому ці роботи на воєнну тематику – рефлексія на нову реальність звичною для мене мовою.
Подільський килим є яскравим проявом української традиційності, за існування якої ми зараз боремось. Хочеться відтворювати та поширювати її, щоб любити ще більше. Всі малюнки зібрані з традиційних орнаментів для естетизації нашого з вами воєнного побуту. Українська візуальна культура є найзрозумілішим для мене аспектом традиційності. Це моя спроба естетизації побуту та візуальне представлення традиції – того, за що ми віддаємо свої життя зараз», – прокоментувала Марта Лешак свої роботи.
Інеса АТАМАНЧУК за матеріалами відкритих Інтернет-джерел, фото авторки