Минулого тижня Wall Street Journal писав про український слід атаки на Nord Stream. Президент Павло відповів Новинкам, що не має «викривальної чіткої інформації» щодо України. Але водночас він зазначив, що в України могла бути законна мотивація.
Так він відповів на запитання журналістів щодо можливої причетності України до підриву Північних потоків.
“Коли ведеться збройний конфлікт, він ведеться не тільки проти військових об’єктів, але й проти об’єктів стратегічного характеру. А трубопроводи є стратегічною ціллю. Якби атака була спрямована на те, щоб перекрити постачання газу і нафти в Європу і повернути гроші назад в Росію, тоді – і я кажу умовно – це була б легітимна ціль”.
Газопровід «Північний потік» може стати легітимною метою для України, заявив президент Петро Павел в інтерв’ю «Новинам». Він висловився за її вступ до НАТО, навіть якщо вона не матиме повного контролю над своєю територією.
Також Павло висловився за прискорений вступ України до НАТО, як тільки закінчиться гаряча фаза бойових дій. Навіть якщо атакована країна не звільнить всю свою територію.
«Я вважаю, що повне відновлення контролю над усією територією не є необхідною умовою. Якщо буде визначений якийсь адміністративний кордон, то ми можемо цей адміністративний кордон прийняти як тимчасовий і прийняти Україну на тій території, яку вона на той час контролюватиме», – сказав президент.
Водночас він назвав прецедентом те, як у 1955 році Західну Німеччину прийняли до НАТО.
«Відбувся поділ Німеччини, який не сприйняли всі західні країни, і хоча частина Німеччини була окупована Радянським Союзом, решта Німеччини була прийнята в НАТО», – сказав президент, додавши, що, за його словами, там є техніко-юридичним рішенням, яке дозволить Україні вступити до НАТО, не вводячи Альянс у конфлікт з Російською Федерацією.
«Залишити Україну у безпековому вакуумі означало б розплатитися за майбутній конфлікт», – додав президент, маючи на увазі нову можливу майбутню російську агресію проти країни.
Фото: novinky. cz