Про це в понеділок повідомила пресслужба канцелярії президента Польщі, передає Укрінформ
Тимчасовий захист громадян України, що згідно з чинним законодавством закінчується 30 червня 2024 року, продовжено до 30 вересня 2025 року
Зміни до закону продовжують строк дії тимчасового захисту громадян України, який згідно з чинним законодавством закінчується 30 червня 2024 року, до 30 вересня 2025 року.
Продовження тимчасового захисту пов’язане з аналогічним продовженням доступу до медичних послуг, сімейної та соціальної допомоги, коштів, які виплачує Заклад соціального страхування, та можливості перебування в місцях колективного розміщення.
На основі зміни до закону призначення та виплата допомоги на виховання дитини, а також допомоги за програмою «Добрий старт» є залежними від того, чи дитина проходить обов’язкову однорічну підготовку до школи або виконує шкільний обов’язок у дитячому садку чи школі, що належить до польської освітньої системи.
Також вказано, зокрема, максимально 36-місячний період, протягом якого учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних уроках польської мови. Рішення стосуватиметься учнів, які почали заняття у 2022/2023 та 2023/2024 навчальних роках.
www.polskieradio.pl/398/7856/Artykul/3389426,президент-підписав-зміни-до-закону-про-допомогу-громадянам-україни
Як зазначається, глава польської держави підписав закон від 15 травня 2024 року про внесення змін до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни та деякі інші акти.
Укрінформ раніше повідомляв, що Сейм 15 травня, а Сенат 22 травня проголосували за урядовий закон щодо продовження до 30 вересня 2025 року легальності перебування і допомоги українцям, які прибули до Польщі після повномасштабного вторгнення росії.
Змінами до закону, ухваленого в березні 2022 року, передбачається,що соціальна допомога за програмами «800+» (щомісячна допомога на дитину у розмірі 800 злотих) і «добрий старт» (одноразова допомога у розмірі 300 злотих) надаватиметься українським сім’ям у випадку, якщо дитина шкільного віку ходить до польської школи.
В уряді Польщі пояснюють таке нововведення тим, що Польща є єдиною країною, де діє гібридна система освіти для українських дітей (близько 200 тис. українських дітей навчаються у польських школах, а інша частина перебуває в українській дистанційній системі освіти).
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3873403-duda-pidpisav-zakon-pro-prodovzenna-dopomogi-ukrainskim-bizencam-u-polsi.html