Увечері 5 травня в Міністерстві оборони ФРН відбулась урочиста церемонія проводів канцлера Олафа Шольца, повідомляє кореспондент Укрінформу.
З промовою виступив міністр оборони Борис Пісторіус. Він розповів про політичну кар’єру свого однопартійця, його роботу на посаді глави уряду та акцентував на тому, що через 3 місяці від початку роботи кабінету Шольца путін поклав край планам, які ставила перед собою нова команда.
«Путін розпочав свою агресію проти України. Ви намагалися відмовити його буквально до останньої хвилини, але, на жаль, безуспішно», — звернувся до Шольца Пісторіус.
Він нагадав, що через три дні, 27 лютого 2022 року, канцлер виступив перед парламентом та світовою громадськістю, проголосивши «зміну часів», зміну парадигми в німецькій політиці безпеки та оборони.
Шольц, за словами Пісторіуса, мав сміливість і рішучість заявити, що війна повернулася на європейський континент і Німеччина повинна взяти на себе відповідальність у цій ситуації та переосмислити свою роль.
Пісторіус підкреслив, що канцлер Шольц прийняв багато необхідних, важливих і правильних рішень.
«Лідерство, особливо в часи кризи, вимагає мужності та волі приймати болісні рішення», — зазначив він.
Сам Шольц також виступив з промовою. Він підкреслив, що в демократії посади завжди займаються лише тимчасово і це відрізняє демократичні країни, такі як Німеччина, від автократій у всьому світі.
Фото: @Bundeskanzler
Шольц закликав цінувати та захищати демократію, підкресливши, що в Німеччині є сила, коли вона єдина, та побажав імовірному своєму наступнику Фрідріху Мерцу «успіхів та щастя у всіх завданнях та викликах», які стоятимуть перед новим урядом.
Як повідомляв Укрінформ, вибори нового канцлера пройдуть 6 травня в Бундестазі. Того ж дня буде приведено до присяги новий уряд.
Фото: dpa/Michael Kappeler
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3989627-solca-urocisto-provodili-z-posadi-kanclera.html