В Антарктиці – перші дні весни. Острів Галіндез, на якому розташована українська станція «Академік Вернадський», майже на 100 кілометрів оточила крига.
Знімками «крижаного полону», зробленими з дрона, поділився Національний антарктичний науковий центр.
Станцію «Академік Вернадський» на 100 км оточила морська крига
Віталій Камінський/Національний антарктичний науковий центр/Facebook
«НА 100 КМ ДОВКОЛА»: ПОНАД МІСЯЦЬ НАШ ОСТРІВ ГАЛІНДЕЗ МАЙЖЕ ПОВНІСТЮ ЗАПАКОВАНИЙ КРИГОЮ
В Антарктиці – перші дні весни. І ми вже маємо гарну новину про зиму, що минула: біля «Вернадського» стала морська крига
Наші полярники повідомили, що з 5 серпня вони не можуть виходити на човнах в океан, адже акваторія довкола острова Галіндез, де розташована станція, напакована льодом.
«Вчора дивились супутникові знімки, то лід навколо на 100 км», – зазначає учасник 29-ї УАЕ Віталій Камінський.
Для порівняння минулого 2023 року в нашому регіоні майже не було морського льоду, а сам рік став рекордним за мінімальною кількістю такого льоду в Антарктиці за весь час спостережень.
Морська крига відіграє важливу роль в антарктичній екосистемі.Вона діє як «ковдра», що відокремлює океан від атмосфери.
Крім того, що лід не пропускає сонячне світло у воду і відбиває його, він також утримує наявне в океані тепло, не даючи йому нагрівати повітря.
А ще крижини є місцем народження тюленяток, відпочинку і мандрів різних видів дорослих тюленів, імператорських пінгвінів.
До речі, уже зовсім скоро очікуємо появу цуценят тюленів Ведделла поблизу «Вернадського». Неодмінно ділитимемося з вами цією милотою
Фото: Віталій Камінський
https://www.facebook.com/AntarcticCenter/?locale=uk_UA