Бум електромобілів та зеленої енергетики в Китаї зменшують попит на нафту та вугілля з рф.
Економічна політика Пекіна щодо відновлюваної енергії закладає міну уповільненої дії під московитський сектор викопного палива і бюджет, що залежить від його експорту. Загрозу визнали аналітики Банку росії. Тенденції, що відзначаються в Китаї, «ставлять питання для довгострокових перспектив московитського експорту від проведення активної кліматичної політики, у тому числі в дружніх країнах».
Китай кілька десятиліть вносив головний внесок у зростання споживання нафти, але якщо ще в 2023 р. цей внесок становив майже 70%, то вже в 2024-2025 р.р. він впаде до 20%. Повідомляється, що лише 2024 року зміни в економіці Китаю скоротять попит на нафту на 400 тис барелів на добу У серпні продажі електромобілів вперше перевалили за 1 млн, перевищивши на 43,2% відповідний показник 2023 року.
Сонячна енергетика розвивається в Китаї такими темпами, що до початку 2030-х років, тобто через десятиліття, тільки сонячна генерація в Китаї може перевищити сьогоднішнє сукупне споживання електрики в Сполучених Штатах.