Психологічний, «Business-school» і юридичний стали першими напрямками, які одразу знайшли попит в українських військових, які звернулися до Реабілітаційного простору ветеранів і ветеранок Українського війська «Блокпост».
Нагадаємо, що «Блокпост» відкрив двері у Запоріжжі на початку травня. Мета команди — допомогти самим захисникам і захисницям та членам їхніх родин реінтегруватися до цивільного життя. Запуск проєкту громадської організації «Лабораторія військово-політичних досліджень і реконструкцій» у партнерстві з Фундацією «Відкрита Литва» став можливим, завдяки фінансуванню Євросоюзу та підтримці МЗС Литви.
Як повідомляє пресслужба Представництва ЄС в Україні, у команді «Блокпосту» працюють дві психологині — Ірина Талько та Людмила Свірідова. Вони мають великий досвід роботи з різними віковими категоріями та психогрупами клієнтів. У Реабілітаційному просторі фахівчині допомагають ветеранам, ветеранкам і членам їхніх сімей «перезавантажитись» на мирне життя, стабілізувати емоційний стан, гармонізувати родинні стосунки. По психологічну підтримку можуть звертатись також молоді батьки, подружжя та захисниці, котрі тільки планують стати батьками. Нині до психологинь звертаються ветерани та ветеранки, в зв’язку з нестабільністю емоційної сфери, зокрема, акцентовані реакції навіть на незначні повсякденні події, та відчуттям провини перед побратимами, що вони зараз не на фронті.
Ще одна послуга, яка, судячи з кількості звернень, вкрай необхідна українським захисникам і захисницям — це юридична. І хоч спектр питань доволі широкий — звільнення чи розірвання контракту з ЗСУ, отримання статусу та посвідчення «Учасник бойових дій», соціальних гарантій для ветеранів (УБД) і членів їхніх родин, пільги та компенсації, грошове забезпечення, премії та інші, — захисників, котрі за кілька тижнів звернулись до юриста «Блокпосту» Едуарда Іванюковича, нині хвилює переважно матеріальне питання.
Турбота про забезпечення свого майбутнього та родини приводить захисників до керівниці напрямку «Business-school» Анастасії Довбні, котра допомагає з пошуком нового місця роботи, можливостей для перекваліфікації чи навчання іншій професії, започаткування та ведення власного бізнес-проєкту.
Команда Реабілітаційного простору ветеранів і ветеранок Українського війська «Блокпост» у Запоріжжі подбала про інклюзивність для вразливих груп ветеранів і членів їхніх родин, є перекладач жестової мови.
Джерело: Представництво ЄС в Україні