2 квітня в Україні відзначають День кінолога.

Про це у телеефірі поінформувала очільниця кінологічної служби НПУ Світлана Коломієць, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«У НПУ є 913 службових собак за різними напрямками підготовки», — зазначила вона.
Відповідаючи на запитання, які породи найкраще піддаються дресурі, Коломієць заявила, що у Нацполіції наразі найбільше собак належать до породи бельгійська вівчарка малінуа.
«Але є і німецькі вівчарки. Також у нас є лабрадори і зараз у нас є нова порода собак, яку завезли до нас із Європи — це голландська вівчарка.Вона дуже схожа на бельгійську, але трохи іншого окрасу. Вона (голландська вівчарка), зокрема, більш темна. Вони також дуже добре піддаються дресируванню. І у нас є невеликі породи собак — це кокер-спаніелі, ягди (ягдтер’єри — ред.) і різні мисливські собаки. Вони для нас дуже зручні, коли ми, наприклад, шукаємо наркотичні речовини у автобусах», — пояснила очільниця кінологічної служби НПУ.
За її словами, у поліцейських собак є окремі спеціалізації.
«У нас є собаки з пошуку наркотичних речовин, з пошуку вибухових речовин, розшукові собаки — це ті, які шукають злочинців і дітей, є собаки спецпризначення — це у нас штурмові собаки спецпідрозділу КОРД, а також собаки з пошуку трупів», — розповіла Коломієць і додала, що у кожної собаки, яка працює у поліції, є своя особова справа.
Коломієць зазначила, що останнім часом відбулися зміни у підготовці цих собак.
«Ми намагаємося зробити так, щоб собака, коли вона, наприклад, знайшла наркотичні чи вибухові речовини, просто завмирала, не гавкаючи, не шкрябаючи і вела себе спокійно тощо», — зауважила вона.
Очільниця кінологічної служби НПУ зазначила, що кінологом може стати будь-який громадянин України, який закінчив 11 класів школи та отримав диплом.
«Він проходить спеціальний відбір у НПУ, здає фізичну і медичну підготовку, тести, і якщо він проходить цей відбір, то він направляється у школу поліції. У нас вона єдина в Україні, це у Житомирі, Житомирська академія поліції, там готують кінологів. І він туди направляється на пів року на навчання, туди йому дається службовий собака, з яким він вчиться і по завершенню цієї академії вони вдвох складають іспити. І якщо вони складуть іспити, то допускаються до роботи у поліції — і кінолог, і собака», — заявила вона.
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3977744-malinua-labradori-i-nova-poroda-aku-zavezli-z-evropi-u-nacpolicii-sluzat-ponad-900-sobak.html