Днями керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Запорізькій області Тетяна Бордюг зустрілася із заступницею Чернігівського селищного голови Людмилою Веремій. В ході зустрічі обговорили питання надання послуг жителям громади, які виїхали з тимчасово окупованих територій.
— У Чернігівській громаді піклуються про кожного мешканця. Такий висновок можна зробити, побачивши як організована робота її гуманітарного ХАБу. Місцева влада – і військова адміністрація населеного пункту, і апарат органу місцевого самоврядування, що релокувалися на підконтрольну Україні територію – дуже тісно співпрацює з мешканцями і турбується про кожного, — розповіла Тетяна Бордюг. І додала, що під час відвідування ХАБу побачила як відбувається спілкування з громадянами, які прийшли за допомогою і пішли не з пустими руками – отримали одежу та одяг.
— Чернігівська місцева влада дуже розумно підійшла до створення простору своєї громади в Запоріжжі: займане приміщення зоноване на офісну частину та простір для роботи з людьми, дитячу зону, яка знаходиться в процесі покращення. Адмініструється декілька каналів зв’язку, звідки люди отримують важливу для себе інформацію. Такий підхід влади говорить про піклування про власних мешканців, навіть поза межами громади, про намагання зберегти зв’язок між жителями, підтримати кожного в непростій ситуації, — підкреслила керівниця регіонального офісу U-LEAD.
За словами Людмили Веремій, всі мешканці Чернігівської громади, що переїхали на підконтрольну Україні територію, взяті на облік, навіть ті, хто проживає не в Запоріжжі, а в інших містах країни або за кордоном. Працівники селищної ради, що релокувалися, ведуть облік потреб громадян залежно від груп, до яких вони попадають – сім’ї з дітьми, соціально вразливі, одинокі тощо. Люди поважного віку приходять до ХАБу, щоб також отримати допомогу з електронними чергами та реєстраціями, дітей приводять батьки на невеличкі заходи, що проводяться власними силами і за допомогою волонтерських організацій.
Агенція розвитку Чернігівської громади постійно моніторить пропозиції благодійних фондів та міжнародних організацій на предмет можливості отримати продукти, речі, дитяче харчування, ліки для наших громадян.
— Маємо сподівання найближчим часом залучити психолога на постійній основі. Ми з кожним намагаємося контактувати особисто, щоб не втрачати контакт та мати повну інформацію, — розповіла Людмила Веремій.
Оксана СТЕЛЬМАХ