У бюджеті Греції на наступні сім років передбачені гроші для підтримки цієї ідеї.
Міцотакіс наголосив, що важливо колективно використати ресурси Європи, аби забезпечити можливості ППО для кожної країни ЄС незалежно від її національного бюджету.
Після Міцотакіса схожу думку висловив міністр оборони Греції Нікос Дендіас, який зазначив, що нагальним є впровадження такого механізму захисту в Греції та у всій Європі.
Грецький міністр оборони наголосив на тому, що необхідно підготуватися до потенційних широкомасштабних атак безпілотниками та ракетами. Він також підкреслив важливість проактивних стратегій захисту.
Водночас Денідас визнав, що для розробки такої програми необхідний час.
У цьому контексті він зазначив, що в бюджетній програмі Греції до 2030 року кошти на європейський аналог «Залізного куполу» вже виділили кошти.
Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс заявив, що Греція не передаватиме Україні ЗРК Patriot та С-300, попри тиск з боку ЄС і союзників по НАТО, які вимагають надати Києву більше систем протиповітряної оборони.
Водночас Греція планує відправити в Україну «велику кількість» боєприпасів «через Чехію», яка займається закупівлею 122- та 155-міліметрових артилерійських снарядів для Збройних Сил України.