Енергія вітру у 2023 році забезпечила 29 відсотків виробленої електроенергії Сполученого Королівства.
Але попри суттєве збільшення кількості турбін, за останні п’ять років лише два відсотки сталі, використаної в офшорних вітрових проєктах було вироблено в країні.
Британська сталеливарна промисловість закликає уряд взяти на себе зобов’язання купувати британську сталь у рамках запланованого буму морської вітроелектростанції в країні.
Цієї весни очікується нова урядова стратегія виробництва сталі від бізнес-секретаря Джонатана Рейнольдса, який має на меті розширити потужності та можливості виробництва сталі у Великобританії. Гарет Стейс, виконавчий директор галузевої організації UK Steel, стверджує, що надання пріоритету британській сталі для швидкозростаючого офшорного вітрового сектору Великої Британії зміцнить внутрішні ланцюжки поставок і принесе більші економічні вигоди.
Прогнозується, що з 2026 по 2050 рік попит на сталь для вітрових електростанцій у Великій Британії в середньому перевищить мільйон тонн на рік, досягнувши піку понад два мільйони тонн – помітний стрибок порівняно з 300 000 тонн, які зараз використовуються щорічно. Проте найбільший майбутній попит буде на листову сталь, яка не виробляється в масштабах Британії. Лідери галузі кажуть, що інвестиції в нові потужності залежать від політики уряду, яка надає перевагу місцевому виробництву над імпортом.
Гендиректор UK Steel заявив, що офшорні вітроенергетичні потужності відкривають великі можливості, але металурги чекають обіцянки уряду надавати перевагу британській сталі в цих проєктах. Навесні міністр торгівлі Джонатан Рейнольдс оприлюднить нову сталеливарну стратегію. В ній розглянуть, як збільшити британські сталеливарні потужності та можливості попри те, що галузь рахує витрати із декарбонізацією.