ДЕНЬ 623-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ — DAY 623 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року — 53 дні.
Всесвітній день без Wi-Fi
У 2016 році зареєстрована у Венесуелі Міжнародна Федерація захисників довкілля закликала заснувати і відзначати щорічно 8 листопада Всесвітній день без Wi-Fi.
daytoday.ua/wp-content
Організатори та ініціатори нового свята ставили собі за мету звернути увагу суспільства на те, що вплив радіоканалів і радіохвиль на здоров’я людей недостатньо вивчений.
/bykvu.com/ua/bukvy/8-listopada
За надмірного постійного їхнього впливу під час використання технології Wi-Fi у кожному будинку та квартирі залишається ризик негативного їхнього впливу на здоров’я людини.
Незважаючи на те, що ВООЗ підтвердила відсутність такого негативного впливу використовуваним діапазоном радіочастот, противники поширення бездротової технології доступу до Інтернету закликають віддавати пріоритет поки що більш вивченим у плані впливу на здоров’я кабельним підключенням.
8 листопада відзначають одразу два свята — Міжнародний день радіології та День рентгенолога, які тісно пов’язані одне з одним, але не мають офіційного статусу, хоча одне з них ініційовано великими науково-дослідними товариствами.
Обидва свята пов’язані з важливою датою і подією в історії фізики та медицини. Річ у тім, що 8 листопада 1895 року німецький фізик Вільгельм Конрад Рентген відкрив рентгенівське випромінювання. Для медицини це відкриття стало не просто появою нової дисципліни, а справжнім проривом у сфері діагностики цілого комплексу захворювань і травм, а згодом і методу терапії.
Вперше Міжнародний день радіології, заснований за спільною ініціативою Радіологічного Товариства Північної Америки (RSNA), Американського коледжу радіології (ACR) і Європейського товариства радіології (ЕSR), був відзначений 8 листопада 2012 року. Цього ж дня за традицією відзначається і професійне свято лікаря-рентгенолога.
Ініціатори Дня прагнуть офіційного визнання свята і ролі відкриття В.К. Рентгена та сучасної рентгенології в медицині. Сам фізик, який зробив таке важливе відкриття, був удостоєний Нобелівської премії, проте був настільки зайнятий науковими роботами та експериментами, що був відсутній на церемонії нагородження і отримав премію поштою. Надалі всі кошти він передав Німецькому уряду, який звернувся по допомогу до населення країни в роки Першої світової війни.
Всесвітній день містобудування (урбанізму)
Цей День виник і заснований за ініціативи громадськості та працівників у сфері планування міст і населених пунктів з метою підвищення інтересу в галузі містобудування.
//onova.org.ua/news
Вперше був запропонований професором в Університеті Буенос-Айреса, випускником Інституту міського будівництва в Парижі, на ім’я Карлос-Марія-делла Паолера наприкінці 40-х років та проведений у 1949-му році.
//onova.org.ua/news
Дата проведення Всесвітнього дня містобудування — 8 листопада. Відзначається в більш ніж 30-ти країнах світу на чотирьох континентах.
8 листопада у Китаї — День журналіста, у США — Національний день капучино.
Як назвати дитину, яка народилася 8 листопада
Іменини: Гаврило, Михайло, Павло, Рафаель, Марта, Марфа.
Талісманом людини, народженої 8 листопада, є рубін. До цього каменю ставилися з особливою повагою в Стародавній Індії, називаючи «каменем Сонця». Вогонь рубіна підтримує енергію та цілеспрямованність його власника. Здавна вірили, що він є уособленням життєвого тонусу та здоров’я.
Цього дня народилися:
- 1050 рік — великий князь київський із династії Рюриковичів Святополк Ізяславич;
- 1517 рік — князь, козацький отаман Дмитро Байда-Вишневецький;
- 1938 рік — український вчений, винахідник Володимир Веклич.
Пам’ятні дати 8 листопада
- 1090 рік — митрополит Єфрем освячує Св. Михайлівський собор у Переяславі;
- 1519 рік — Ернан Кортес прибуває до Теночтітлану;
- 1620 рік — відбувається битва на Білій Горі поблизу Праги;
- 1793 рік — Лувр відкривають для публіки;
- 1867 рік — оперою Олексія Верстовського «Аскольдова могила» розпочинається перший сезон постійний оперний театр у Києві (нині — Національна опера України);
- 1895 рік — Вільгельм Конрад Рентген винаходить X-промені під час дослідів з електрикою;
- 1909 рік — відбуваються установчі збори членів Київського товариства повітроплавання;
- 1918 рік — у Пряшові закарпатські українці створюють Руську Народну Раду;
- 1923 рік — Гітлер здійснює невдалу спробу путчу в Мюнхені;
- 1927 рік — закладають Дніпровську гідроелектростанцію потужністю 650 тис. кінських сил;
- 1935 рік — у Чернігові відкривають Літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського;
- 1960 рік — Джон Ф. Кеннеді стає 35-м президентом США;
- 1975 рік — у Ризі на кораблі «Сторожевой» розпочинається антиурядове повстання;
- 1988 рік — Джордж Герберт Вокер Буш стає 41-м президентом США;
- 1997 рік — у Львові відкривають пам’ятник жертвам комуністичних злочинів;
- 1999 рік — папа Римський Іван Павло II вперше в історії папства відвідує Грузію;
- 2016 рік — Дональд Трамп стає 45-м президентом США, перемігши Гілларі Клінтон;
- 2020 рік — взяття Шуші азербайджанськими військами:
- 2020 — Із берлінського аеропорту Тегель вирушив останній рейс (Air France Airbus A320 Париж-Берлін). На цю подію прийшли подивитися багато берлінців, а зараз у місті є новий аеропорт Бранденбург.
Церковне свято — Святкування Собору Архістратига Михаїла
Святкування Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних встановлено на початку 4 століття на Помісному Лаодикійському Соборі, що проходив за кілька років до Першого Вселенського Собору. Звершується свято 8 листопада — у дев’ятому місяці від березня (з якого в давнину починався рік) — відповідно до числа 9-ти чинів Ангельських. Восьмий же день місяця вказує на майбутній Собор усіх Сил Небесних у день Страшного Суду Божого, який святі отці називають «днем восьмим».
Архістратигу присвячено безліч монастирів, соборних, палацових і посадських храмів. У стародавньому Києві відразу після прийняття християнства було споруджено Архангельський собор і влаштовано монастир.