ДЕНЬ 804-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 804 RUSSIAN AGRESSION
7 травня Всесвітній день боротьби з астмою. Цей день був започаткований Глобальною ініціативою по астмі (GINA) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і має на меті підвищити обізнаність про астму, хронічне захворювання, яке впливає на дихальні шляхи. Щорічне відзначення події проводиться з 1998 року, коли у першому Дні боротьби з бронхіальною астмою взяли участь 35 країн світу.
Від цієї хвороби страждають понад 300 мільйонів людей. Поступово бронхіальна астма, яку раніше діагностували не так часто, перетворилася на розповсюджене захворювання. Аби донести до населення планети інформацію про загрозу астми, організатори у рамках події проводять різноманітні заходи та акції.
7 травня Всесвітній день сиріт СНІДу. Традиція його відмічання була започаткована у 2002 році Альбіною дю Буаруров, президенткою благодійної організації FBX International, створеної для підтримки вразливих дітей
Метою цього дня є привернення уваги громадськості до мільйонів дітей, один або обидва батьки яких померли від СНІДу. Кожного року FBX проводять масові кампанії, які демонструють важке положення дітей сиріт СНІДу. За ініціативою організації була створена коаліція мерів, які закликають виборців поважати права вразливих малюків. До неї приєдналися більше 800 виборних осіб з різних куточків світу.
7 травня в Україні і світі День поширення інформації про дитячу депресію. Відзначення Дня поширення інформації про дитячу депресію було започатковано у зв’язку зі зростаючою стурбованістю проблемами психічного здоров’я, з якими стикаються діти, в тому числі зростанням рівня депресії серед молодих людей.
Фото: Unsplash
Цей день нагадує про те, що діти, так само як і дорослі, можуть мати серйозні проблеми з психічним здоров’ям, і що існує гостра потреба в комплексних системах підтримки. Це подія повʼязана з проведенням 7 травня також Дня обізнаності про ментальне здоров’я дітей. День підкреслює важливість розпізнавання ознак депресії у дітей, надання підтримки та доступу до лікування для постраждалих дітей, щоб забезпечити їхній здоровий емоційний та психологічний розвиток.
Також 7 травня День обізнаності про ментальне здоров’я дітей. День відзначається заходами та інформаційно-просвітницькою діяльністю, які підкреслюють важливість комплексного, культурно компетентного, сімейного догляду за дітьми та молоддю з потребами психічного здоров’я.
Подія заснована у США, за підтримки Американської психологічної асоціації. Важливість події та цієї проблематики робить День обізнаності про ментальне здоров’я дітей актуальним у всьому світі. Відзначається заходами та інформаційно-просвітницькою діяльністю, які підкреслюють важливість комплексного, культурно компетентного, сімейного догляду за дітьми та молоддю з потребами психічного здоров’я. Турбота про ментальне здоров’я дитини має вирішальне значення для її загального розвитку та добробуту.
7 травня — Міжнародний день планетаріїв. Людям властиво захоплюватися сяйвом зірок на нічному небі. Ця неземна краса заворожує, надихає, змушує задуматися про вічну гармонію та неосяжність такого загадкового явища, як Всесвіт. . Найзручніше демонструвати зоряне небо в спеціальних закладах — планетаріях. Завдяки спеціалістам, там можна не тільки без перешкод помилуватися зоряним небом, а й розширити свої знання з астрономії.
Щоб донести до людей інформацію про важливу місію планетаріїв, існує спеціальне свято — Міжнародний день планетаріїв (International Day of Planetariums), дату якого вирішено змінити на 7 травня, щоб прив’язати промоцію планетаріїв до знаменної дати в історії планетаріїв: початку регулярної роботи першого Цейсового планетарію в Німецькому музеї в Мюнхені 7 травня 1925 року.
Як назвати дитину, яка народилася 7 травня
Іменини: Семен, Антон, Михайло, Іван, Йосиф, Бернард, Василь, Людмила.
Талісманом людини, народженої 7 травня, є перли.
Дорогоцінні камені, які є неповторним витвором природи. Навіть сьогодні перетерті перлики використовуються в різних косметичних засобах.
Цього дня народилися:
- 1711 рік — шотландський філософ-емпірист, історик та економіст, діяч епохи Просвітництва Девід Юм;
- 1833 рік — видатний німецький композитор, піаніст, диригент Йоганнес Брамс;
- 1885 рік — український біолог Микола Кащенко.
Пам’ятні дати і події 7 травня
- 1104 рік — хрестоносці зазнають поразки в битві під Гарраном;
- 1253 рік — з Константинополя до Каракорума вирушає французьке посольство на чолі з ченцем-францисканцем Гійомом де Рубруком;
- 1663 рік — в центрі Лондона відкривається Королівський театр;
- 1785 рік — француз Жан-П’єр Франсуа Бланшар разом з американцем Джоном Джеффрісом уперше у світі перетинають Ла-Манш на повітряній кулі;
- 1824 рік — у Відні відбувається прем’єра Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена;
- 1832 рік — Греція проголошує незалежність;
- 1861 рік — штат Теннессі ухвалює рішення про відокремлення від США;
- 1887 рік — американець Томас Стівенс завершує першу навколосвітню подорож на велосипеді;
- 1915 рік — німецька субмарина «U-20» торпедувала англійський пасажирський лайнер «Лузітанія», гине 1198 пасажирів;
- 1927 рік — засновують бразильську авіакомпанію VARIG — найбільшу нині в Латинській Америці;
- 1945 рік — о 2 год. 41 хв в Реймсі, в штаб-квартирі генерала Дуайта Ейзенгауера підписують акт про безумовну капітуляцію Німеччини;
- 1946 рік — в Токіо засновують компанію «Токіо цусін когьо» («Токійська компанія телезв’язку»), згодом — «Sony»;
- 1956 рік — міністр охорони здоров’я Великої Британії відмовляється почати кампанію боротьби з палінням, заявивши, що він не певен в його шкоді;
- 1995 рік — Національний банк України випускає монету вартістю 200 тисяч карбованців;
- 1996 пік — на Каннському кінофестивалі проходить прем’єра фільму Люка Бессона «П’ятий елемент»;
- 2008 рік — об 11.00 у Чорному морі стається землетрус силою 3 бали за шкалою Ріхтера;
- 2016 рік — у Полтаві відкривають перший у світі повноцінний пам’ятник гетьману Івану Мазепі.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-7-travnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2565690.html
daytoday.ua/7-travnia