• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Выбрать язык сайта
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 2
        • Cпецвипуск 3
        • Спецвыпуск 4
        • Спецвыпуск 5
        • Спецвыпуск 6
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
    • Запорожские крафтовики
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
  • Важно
Газета МИГ
No Result
View All Result

Головна » Новости Запорожья » “Незламна кульбаба” запорожских художников

«Незламна кульбаба» запорожских художников

by Анна
in Культура, учеба, Новости Запорожья, Публикации, Разное
0
“Незламна кульбаба” запорізьких художників
2.4k
VIEWS
На фото робота Інни Алещенко-Березняк

У Запорізькому обласному художньому музеї демонструється виставка запорізьких митців “Незламна кульбаба”. Ця подія важлива не лише у тому, що 24 автори після досить тривалої перерви змогли показати широкому загалу близько 100 своїх робіт, виконаних у різних жанрах і стилях. А й тому, що вона стала довгоочікуваним продовженням традиції спілкування митців між собою і з мистецтвознавцями.

Робота Наталії Луценко «Чорнобривці (Чорнобаївці)»

Про цілющість спільної праці

Кожен із нас сьогодні важко переживає війну. Емоційні гойдалки хитають нас від розпачу до надії, від сліз до радощів, коли ми чуємо про успіхи наших захисників…

Як розповіла директорка музею Інга Янкович, після початку широкомасштабного вторгнення співробітники майже рік перебували у морально не дуже впевненому стані.

“Ми не знали, як жити далі. Але коли наприкінці минулого року я особисто остаточно зрозуміла, що війна ще довго не закінчиться і не можна просто сидіти й чекати наступу, контрнаступу, остаточної перемоги – подивилася на своїх співробітників, на себе, роззирнулася довкола і зрозуміла, що нам потрібно працювати. Аби музеологам було радісно ходити на роботу, готувати й відкривати виставки, а людям щоб було куди піти відпочити душею, опинитися хоч ненадовго в осередку краси і затишку”.

І з кінця січня художній музей відновив демонстраційну діяльність – майже кожного місяця тут відкривалася нова виставка. А до Міжнародного дня музеїв, який святкується у травні, мистецтвознавці вирішили подарувати невеличке свято і митцям, запросивши їх на одноденний пленер.

Тендітна квітка з жагою до життя

Нагадаємо, що з 2016 по 2018 рік музей організовував кількаденні Всеукраїнські мистецькі пленери під назвою “Запорізький пейзаж”. Вони відбувалися за підтримки Департаменту культури і туризму Запорізької облдержадміністрації. Але потім прийшов COVID-19, фінансування культури було “урізане”, а пандемію змінила повномасштабна війна.

Проте цьогоріч музеологи, які на собі відчули цілющу силу спільної праці, організували зустріч митців, які разом вийшли на природу і створили багато яскравих і в буквальному сенсі життєдайних робіт.

“Ми вирішили запросити на пленер тих художників, які зараз живуть у Запоріжжі, – розповідає Інга Янкович. – Які залишилися на своїй землі, не дивлячись ні на які негаразди. Переживають обстріли, а вранці знаходять у собі сили брати до рук пензлі чи олівці і малювати”.

“Нам було важливо дати їм можливість висловитися, – додає кураторка виставки Ольга Дворна.– І ми дуже добре поспілкувалися, дружно посиділи поруч, надихаючись головним художником – природою. Після цього я пообіцяла митцям…не дуже багато, бо на друковану продукцію (буклети тощо) грошей немає. Проте музей узяв зобов’язання зробити виставку. І у митців був цілий місяць для того, аби закінчити й оформити свої роботи”.

Тоді, на пленері, усіх дивним чином об’єднала сонячна кульбабка, яка рясно розквітла, навіть в асфальтових тріщинах біля музею. Вражаюча сила життя цієї квітки надихнула організаторів дати виставці назву “Незламна кульбаба”.

““Запорізький пейзаж” – це гарно, але ж сьогодні ми живемо в іншому світі, – розмірковує Інга Янкович. – А, як написала пані Ольга в анотації до виставки, кульбаба – дивовижна квітка, яка одним своїм виглядом піднімає настрій, хоч у жовтій сукенці, хоч у вигляді пухнастої білої кульки. У нашому розумінні кульбабка – це символ сили духу, продовження роду, символ Перемоги. Але водночас це і дуже ніжна, тендітна квітка. Зовсім як душі наших художників. Тому і вирішили назвати виставку “Незламна кульбаба”.

Ольга Кіргеєва
Євген Прокоф’єв
Володимир Гордійченко

Для картин-символів потрібен час. Зараз згадуємо і мріємо

Музеологи на пленері не ставили перед художниками якихось конкретних завдань. І на виставці виявилося, що роботи несуть більше позитиву, ніж негативу.

Інга Янкович порівнює представлені твори з тими, які створювалися під час другої світової війни. Що було намальовано у 1942-1943 роках? Невеличкі портрети друзів, маленькі натюрморти, ескізи, начерки. Великі роботи прийдуть потім.

Так само і зараз. “Пройде час, і ми побачимо у майбутніх творах художників печатку війни… А зараз настрій дуже позитивний”.

“Що може сьогодні митця надихнути? – міркує Ольга Дворна. – Найперше, природа довкола нас, яка додає сили. Можливо, тому ми бачимо так багато натюрмортів і пейзажів, якими людина себе заспокоює і хоче заспокоїти інших.

Робота Миколи Йолопа

Запорізькі художники говорять про те, на що ми щиро сподіваємося і про що мріємо. А мріємо ми про перемогу і спокійне мирне життя. Тому в експозиції є не тільки картини, створені безпосередньо на пленері. Є твори, написані значно раніше… Це спогади наших досвідчених митців про можливості подорожувати, бачити інші міста і чарівні місця нашої України. Які обов’язково повернуться! Тому ці роботи дуже доречні”.

Спогади про цікаві подорожі Україною є в роботах Миколи Йолопа. Крим повертається до нас у більш ранніх пленерних роботах Владислава Баранника, які напоєні морським повітрям і свіжими фарбами.

Кого музеологи “витягли” з майстерень

Виставка “Незламна кульбаба” стала гарним приводом для музеологів “витягнути” до виставкової зали твори митців, які не люблять публічності і тихенько працюють у своїх майстернях. Один із них – універсальний художник Юрій Душин. Він може створити усе – і акварель неймовірну, і олійне полотно “божевільне”, і велику картину, і “почеркушку”. До речі, саме Юрій Душин, хоч і замкнений, але дуже дуже емоційний, і замалював свої сьогоднішні думки у стрімких оригінальних начерках.

Роботи Юрія Душина

Приємно було побачити насичені фарбами запорізькі пейзажі, написані Петром і Павлом Добрєвими. Щемливу природу околиць нашого міста, відтворену Антоном Шеретовим і Вадимом Мітковим. А також досить великий розділ експозиції з натюрмортами, пейзажами, портретними композиціями подружжя Ольги і Анатолія Кіргеєвих. Обоє мають цього року ювілей, та ще не наважилися на персоналку. Тож “Незламна кульбаба” надала їм гарний майданчик. Чудові ж ляльки-мотанки, створені їхньою донькою Оксаною Кіргеєвою, стали додатковою окрасою виставки.

Ляльки-мотанки Оксани Кіргеєвої

Культурний фронт говорить різними словами

Безпосередньо сьогоденню, вибухам у Запоріжжі і трагедії Маріуполя присвячені сюжетні картини Валерія Марченка. Але й вони просякнуті більше звитягою, ніж важкими роздумами.

Робота Валерія Марченка

Олександр Жолудь та Євген Прокоф’єв звертаються до козацької тематики, яка додає впевненості та мужності містянам.

Відомий графік Юрій Калашніков створив міські пейзажі старого Олександрівська. Його роботи, як завжди, закохують у себе витонченістю почуттів, бездоганним володінням авторською технікою (туш, перо, олівець). А старовина хоч трошки гамує гнів художника, у якого для загарбників іншого пристойного слова, ніж “козли”, немає.

Роботи Юрія Калашнікова

Більшість митців лікують свої та наші душі єднанням з природою На виставці багато чудових квіткових композицій. Це твори Анатолія Івченка, Миколи Шиверського, Ольги Дараган, Тетяни Височіної, Ульяни Белнакіти, Миколи Боровика, Ольги Хар’якової, Олени Сауріної, Інни Алещенко-Березняк, а також виконані у техніці цифрової графіки квіти Наталі Луценко.

Робота Миколи Шиверського
Робота Олени Сауріної

“Мистецтво не зобов’язане висловлюватися прямими словами, але воно зобов’язане говорити, – вважає кураторка виставки Ольга Дворна. – Ми дуже раді, що воно не мовчить у складних умовах”.

Митці і музеологи

Виставку “Незламна кульбаба” можна побачити до 20 серпня. В її інтер’єрі відбудуться і майстер-класи митців, чиї роботи представлені на виставці. Слідкуйте за оголошеннями на сторінці музею в соцмережі Фейсбук, а також в «Афіші» «МИГа».

Музей працює у п’ятницю, суботу та неділю з 10:00 до 16:00

Вартість вхідного квитка 25 грн.

Адреса: вул. Незалежної України 76-Б, тел. 0671688733

Приємних зустрічей з “Незламною кульбабою”!

Ганна ЧУПРИНА, фото авторки

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

На Запорожском направлении ликвидировали влиятельного российского пропагандиста из «РИА Новости»

Next Post

У миссии МАГАТЭ нет полного доступа ко всем объектам и оборудованию на ЗАЭС, – Госатомрегулирование

Анна

Related Posts

Середа без світла: де у Запоріжжі 26 лютого відключать електроенергію
Новости Запорожья

Вторник без света: где в Запорожье 8 июля отключат электроэнергию

07/07/2025
968
У Запорізькій області можна відновити паспорт через мобільні групи
Новости Запорожья

В Запорожской области можно восстановить паспорт через мобильные группы

07/07/2025
946
На вулиці та площі Запоріжжя виходить нова виставка плакатів воєнного часу.
Новости Запорожья

В Запорожье на улицах и площадях – новые плакаты военного времени от Анны Сарвиры

07/07/2025
463
Розвиток, тренування, підтримка – заходи першого тижня липня в «Затишно space»
Новости Запорожья

Вторая неделя креатива в запорожском «Затишно space»

07/07/2025
463
Коло вирішення конфліктів та мовленнєвий клуб: що цього тижня пропонує «Потрібний хаб» запоріжцям?
Новости Запорожья

«Потрібний хаб» нужен запорожцам: что на этой неделе?

07/07/2025
463
Next Post
Місія МАГАТЕ не має повного доступу до усіх об’єктів та обладнання на ЗАЕС, – Держатомрегулювання

У миссии МАГАТЭ нет полного доступа ко всем объектам и оборудованию на ЗАЭС, – Госатомрегулирование

Щоденники війни

В Генштабе официально подтвердили поражение завода по производству боеприпасов в подмосковье

Помощь от общин Запорожской области более чем на 27 миллионов гривен

Сейчас известно о 20 раненых в возрасте от 19 до 84 лет

В Запорожье количество пострадавших в результате дроновой атаки возросло до 17

Известно уже об 11 пострадавших в результате вражеской атаки на Запорожье

В Запорожье задержаны агенты ФСБ, которые готовили подрыв бойцов «Азова»

Интересно

Певец Melovin мобилизовался в ансамбль Госпогранслужбы

07/07/2025
799

«Укрзалізниця» запускает новый региональный поезд экспериментального типа

07/07/2025
757

Наступает аномально жаркая неделя – надвигается воздух из субтропиков

07/07/2025
639

У команды на Тур де Франс-2025 украли 11 велосипедов

07/07/2025
693

Какой будет погода в Запорожье в первые три дня недели – прогноз синоптиков

06/07/2025
2.5k

Защитник «Азовстали» Михаил Дианов женился (фото)

06/07/2025
1.1k

Публікації

В Запорожье суд закрыл дело о «переименовании сквера Тарасова»

Театральное движение ускорило темп: итоги 96-го сезона театра имени Магара

В Запорожье выселяют из общежития компанию, владелец которой находится под санкциями

Защитник Украины из Энергодара во второй раз награжден Золотым Крестом

Загляните в «Український всесвіт», сотканный из ниток и красок…

В Запорожье кардиохирурги спасли 12-летнюю девочку с врожденным пороком сердца

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • Архів PDF Кемонікс — Chemoniks
  • Слово правди – наша зброя
  • Українська
  • Русский

Контакты

Адрес редакции:
г. Запорожье, пр. Соборный, дом. 152, , 5 этаж
Адрес для корреспонденции:
а/я 8030, г. Запорожье, индекс 69095 Приемная (061) 7875211,
[email protected]
Вы стали свидетелем важного события? Хотите поделиться с редакцией своим мнением?
Напишите нам [email protected] – мы обязательно свяжемся с вами.
Рекламная служба газет
«МИГ», «Авоська» и сайту:
[email protected],
[email protected] Администратор сайта :
[email protected] Использование материалов, опубликованных на сайте, разрешается с указанием ссылки на официальный сайт газета МИГ
Служба распространения печатной продукции (097) 049-96-41
По всем вопросам, связанным с оформлением подписки с доставкой
https://www.facebook.com/migcomua
газети МИГ

Метки

ГСЧС ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Днепр ЗОВА Запорожье НПУ Новости Запорожья ПРОГНОЗ Свет Фото авто адреса взрывы водитель война война с рф время графики движение деньги дети запорожская область криминал новости обстрел обстріли отключение отключения очереди погода пожар полиция поліція_Запоріжжя помощь ремонт рф синоптик советы спасатели суд температура транспорт электроэнергия

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Українська
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
    • Запорожские крафтовики
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
  • Важно
Рекламодавцям
No Result
View All Result