ДЕНЬ 1038-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1038 RUSSIAN AGRESSIO
27 грудня в Україні святкують День контррозвідки СБУ. Контррозвідка є одним із ключових напрямів діяльності СБУ.
Департамент контррозвідки СБУ був офіційно створений 27 грудня 1991 року після розпаду срср.
Це ознаменувало значний перехід в українському апараті безпеки від радянської системи до незалежного органу, покликаного захищати суверенітет і цілісність України.2
Її головна мета — забезпечення державної безпеки шляхом виявлення, запобігання та нейтралізації загроз, пов’язаних зі шпигунством, диверсійною діяльністю, тероризмом, та іншими діями, спрямованими проти України.
День контррозвідки СБУ є нагадуванням про важливість пильності та стійкості у захисті національної безпеки.
Контррозвідка СБУ відіграє важливу роль у захисті України від зовнішніх та внутрішніх загроз, роблячи значний внесок у забезпечення стабільності та суверенітету країни. Цей день є даниною поваги до самовідданості та відданості співробітників Департаменту контррозвідки СБУ для забезпечення безпеки та процвітання України.
День вирізання сніжинок (Make Cut-Out Snowflakes Day) відзначають 27 грудня – це особливе і цікаве зимове свято, що припадає на різдвяно-новорічний період, свято творчості і традицій.
Цей день є сучасною традицією, що має коріння в японському мистецтві оригамі та кірігамі, яке практикується з 17-го століття. Вона полягає у складанні паперу в кілька разів (оригамі), а потім його розрізанні (кірігамі) для створення складних сніжинок, кожна з яких є унікальною.
Вирізання сніжинок — це веселе заняття, яким часто захоплюються в початкових класах та є популярним у різдвяному декоруванні. Різноманітні креативні способи декору з використанням цих сніжинок, наприклад, виготовлення сніжинок-медальйонів, сніжинок на стіл або прикрашання ними коридору.
Все, що вам потрібно для участі — це ножиці та папір, а головне — отримати просте задоволення від створення цих унікальних прикрас.
Це день, коли можна насолодитися простим, творчим заняттям — виготовленням паперових сніжинок. Цей день заохочує людей повернутися до мистецтва вирізання сніжинок і використовувати свою творчість для створення унікальних дизайнів.
Також 27 грудня Міжнародний день готовності до епідемій. Це глобальне свято було запроваджене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у грудні 2020 року як відповідь на виклики, пов’язані з пандемією COVID-19.
Мета цього дня — підвищити обізнаність суспільства про важливість запобігання епідеміям та готовності до них, а також зміцнити глобальну систему охорони здоров’я. Епідемії можуть мати значний вплив на здоров’я, економіку та соціальну стабільність. Глобалізація сприяє швидкому поширенню інфекційних хвороб, тому міжнародна готовність до них є надзвичайно актуальною. Цей день — нагадування для урядів, громадян і громадських організацій про те, що лише завдяки спільним зусиллям можна мінімізувати наслідки епідемій і зберегти життя мільйонів людей.
Як назвати дитину, яка народилася 27 грудня
Іменини: Аркадій, Гнат, Леонід, Микола, Олександр, Петро, Агата.
Талісманом людини, народженої 27 грудня, є змійовик.
У Китаї вважається, що цей камінь допомагає подолати розбіжності в родині.
А ще змійовик захищає організм від отрути.
Цього дня народилися:
- 1885 рік — український актор театру і кіно Степан Шкурат;
- 1908 рік — кобзар, диригент Володимир Божик;
- 1934 рік — українка, 9-разова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, володарка найбільшого числа олімпійських нагород за всю історію Олімпійських ігор Лариса Латиніна (Дирій).
Пам’ятні дати і події 27 грудня
- 537 рік — у Константинополі, столиці Візантійської імперії, освячують храм святої Софії, який протягом тисячоліття був головним храмом православного світу;
- 1648 рік — тріумфальний в’їзд гетьмана Війська Запорозького Богдана Хмельницького в Київ через Золоті ворота;
- 1932 рік — у розпал Великої депресії в Нью-Йорку відкривається найбільший у світі театр мистецтв «Radio City Music Hall», розрахований на 5945 місць;
- 1945 рік — у Нью-Йорку представники 28 країн підписують угоду про створення Міжнародного валютного фонду;
- 1959 рік — від семи поштовхів землетрусу на півночі Туреччини гине понад 50 тисяч осіб, сотні тисяч жителів провінцій Ерзінджан, Сівас і Самсун залишаються без житла і протягом всієї зими потерпають від лютих морозів, що часом досягали 30 градусів;
- 1978 рік — король Іспанії Хуан Карлос I після національного референдуму затверджує нову демократичну Конституцію — першу за попередні 50 років;
- 1991 рік — незалежність України визнають Алжир, КНР, Соціалістична Республіка В’єтнам, Камбоджа, Молдова і Франція;
- 2008 рік — під кодовою назвою «Литий свинець» в Секторі Гази починається антитерористична військова операція ізраїльської армії проти ХАМАСу.
Джерела:
daytoday.ua/27-hrudnia
https://tsn.ua/other/yake-27-grudnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2728731.html