ДЕНЬ 913-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 913 RUSSIAN AGRESSION
24 серпня в Україні святкують День Незалежності. Це державне свято було встановлено на честь ухвалення Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, що стало вирішальним кроком у від’єднанні від Радянського Союзу.
Незалежне життя України налічує лише трохи більше 30 років — незначний в історичному вимірі час. Але для нас це ціла епоха, яку розпочав день 24 серпня 1991 року — тоді в залі українського парламенту було ухвалено Акт проголошення незалежності України. З того часу 24 серпня ми кожен рік святкуємо День Незалежності України як визначну подію, що змінила нашу національну свідомість та реалії життя.
Історія цього свята починається від прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року. Після невдалого Серпневого путчу в Москві 1991 року, Верховна Рада України ухвалила Акт проголошення незалежності, який був підтверджений на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.
Відзначати 24 серпня як загальнодержавний День Незалежності ми почали відтоді, як депутати парламенту в лютому 1992 року встановили святкову дату, ухваливши Постанову «Про День Незалежності України».
Також 24 серпня Міжнародний день проти нетерплячості, дискримінації та насильства, заснованого на музичній перевазі, способі життя і дрескоді. Цей пам’ятний день започаткувала Сильвія Ланкастер після того, як 24 серпня 2007 року у Россендейлі в Англії була на смерть побита її дочка Софі разом із хлопцем лише за те, що вона належала до субкультури «готів» та виглядала не як усі.
Цей день був створений для підвищення обізнаності про проблеми, з якими стикаються люди через свої музичні вподобання, стиль життя або вибір одягу. Метою цього дня є боротьба з упередженнями та дискримінацією, які можуть виникати через різні культурні та субкультурні відмінності. Це також нагода для суспільства замислитися над важливістю толерантності та поваги до різноманітності.
А ще 24 серпня Міжнародний день дивної музики. Це свято було започатковане у 1970-х роках у Сполучених Штатах Америки групою ентузіастів, які вирішили влаштувати фестиваль, присвячений нестандартній музиці.
Створений нью-йоркським музикантом і композитором Патріком Грантом, цей день заохочує всіх слухати і створювати музику, яка кидає виклик їхнім слуховим нормам.Метою цього свята є ознайомлення людей із новою чи незвичною музикою, а також можливість проявити власні нестандартні музичні таланти.
24 серпня Міжнародна ніч кажанів. Ця подія була започаткована 1997 року за ініціативи офісу міжнародної Угоди про збереження популяцій європейських видів кажанів (EUROBATS).
Метою святкування є звернення уваги людства до проблем кажанів та заохочення усіх до захисту рукокрилих звірят. Також свято допомагає розвінчати велику кількість міфів, пов’язаних з кажанами. Наприклад, деякі люди їх побоюються, вважаючи вампірами. Спочатку зосереджений на Європі, захід розширився до участі у ньому з понад 30 країн світу.
Основна мета Міжнародної ночі кажанів – сприяти збереженню кажанів та їхніх оселищ. Інформуючи громадськість про екологічну важливість кажанів, зокрема про боротьбу з комахами та поширення насіння, захід має на меті сприяти більш позитивному ставленню до цих тварин, яких часто неправильно розуміють.
Як назвати дитину, яка народилася 24 серпня
Іменини: Арсеній, Георгій, Петро.
Талісманом людини, народженої 24 серпня, є амазоніт
Мінерал, який захоплює своїм зовнішнім виглядом. Здавна амазоніт вважався символом релаксу.
Цього дня народилися:
- 1938 рік — український оперний співак Богдан Базиликут;
- 1971 рік — український фахівець зі зв’язків з громадськістю, медіаексперт, журналіст, редактор, телеведучий, викладач Віктор Коваленко;
- 1974 рік — солдат ЗСУ, учасник російсько-української війни, загинув у бою під Георгіївкою, Герой України Сергій Білоус.
Пам’ятні дати і події 24 серпня
- 1991 рік — Верховна Рада Української РСР ухвалює Акт проголошення незалежності України (День Незалежності України);
- 79 рік — відбувається виверження Везувію, через яке міста Помпеї, Геркуланум і Стабії поховані під вулканічним попелом;
- 410 рік — вестготи під керівництвом Аларіха захоплюють та грабують Рим;
- 1471 рік — португальці завойовують Асілу;
- 1572 рік — Варфоломіївська ніч, бійня гугенотів у Королівстві Франція;
- 1853 рік — випускають перші картопляні чипси;
- 1941 рік — створюють головний підрозділ Сил спеціальних операцій Британської армії SAS (Спеціальна повітряна служба);
- 1942 рік — відбувається Битва біля східних Соломонових островів між авіаносцями США та Японської імперії під час Другої світової війни;
- 1949 рік — набирає чинності договір про створення НАТО;
- 1968 рік — Франція проводить перші випробування ядерної зброї;
- 1995 рік — випускають Windows 95;
- 2006 рік — Плутон припиняє вважатися планетою Сонячної системи і переходить до розряду карликових планет;
- 2006 рік — представники п’яти православних церков України читають першу спільну молитву в Софійському соборі.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake—24-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2644449.html
daytoday.ua/24-serpnia