ДЕНЬ 905-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 905 RUSSIAN AGRESSION
16 серпня — Міжнародний день «Помахайте в камеру спостереження» (International Wave at the Surveillance Cameras Day) – це унікальне і дивне свято, яке відзначається щороку 16 серпня
Це день, коли людям по всьому світу пропонується помахати у камери спостереження, щоб заявити про приватність і стеження в сучасному суспільстві.
Ця подія, свого роду, Міжнародний день боротьби з камерами спостереження – це день, коли ми визнаємо тотальне спостереження, яке пронизує міста по всьому світу. У цей день, прийнято посміхатися і махати камерам спостереження, як жест на захист приватності і проти спостереження за нашими діями.
Творець цього дня досі невідомий, але ідея просувається щорічно протягом декількох років. Це день, щоб з саркастичною добротою вбити глобальну систему стеження, визнаючи роль камер спостереження в тому, що вони роблять міста безпечнішими, фіксуючи злочини на відео.
Цей день еволюціонував від простого махання прапором до ширшої заяви про приватність і нагляд. Його вихваляли як веселий спосіб протесту проти масового стеження і критикували як “найлінивіший протест в історії”.
Значення події
Заява проти стеження. Цей день слугує ненасильницькою заявою про взаємну обізнаність і солідарність в умовах зростаючої системи спостережень. Це спосіб попередити “наглядачів” про те, що люди дивляться у відповідь.
Веселий протест. Це простий і веселий спосіб протестувати проти машини, дозволяючи людям розслабитися і посміятися. Навіть людина, яка згодом переглядатиме записи, швидше за все, буде хихикати.
Нагадування про конфіденційність.Публічне і неодноразове визнання електронного стеження не є ані абсолютно безневинним, ані абсолютно марним. Він слугує нагадуванням про повсюдне електронне стеження і заохочує до критичного мислення щодо слідів і безпеки в Інтернеті.
Міжнародний день боротьби з камерами спостереження – це більше, ніж просто химерне святкування. Цей день спонукає нас замислитися над балансом між безпекою та приватністю в нашому повсякденному житті.
16 серпня в Україні і світі святкують Всесвітній день повітряних зміїв. Це свято присвячене повітряним зміям, які є одними з найстаріших літальних апаратів, що використовувалися людьми з різною метою протягом тисячоліть.
Фото: pixabay.com
Повітряні змії мають багату історію, яка починається в Китаї приблизно 3 тисячі років тому. Вони використовувалися для релігійних обрядів, військових цілей, прогнозування погоди та навіть для розваг.
За іншою версією, повітряні змії могли вперше з’явитися в Малайзії, але фактом є те, що вони швидко розповсюдилися по всій Азії.
У різних народів вони здобули різне застосування — серед іншого, як новий спосіб риболовлі, засіб для відлякування птахів від посівів, підйомник будівельних матеріалів, зрештою, просто як цікава розвага. Сьогодні повітряні змії є популярним хобі та спортивним заняттям у багатьох країнах світу.
Також 16 серпня День чоловічої краси. Цей день вперше стали проводити в Америці у 2007 році. Ініціатором заснування та спонсором проведення свята виступила компанія American Crew, яка спеціалізується на виробництві чоловічих товарів для догляду за собою. Метою цього дня є заохочення чоловіків до догляду за своєю зовнішністю та здоров’ям, а також подолання стереотипів, пов’язаних із чоловічою красою.
Надворі XXI століття і, здається, в ньому не повинно бути стереотипів, які стосуються догляду чоловіків за своєю зовнішністю, але ці забобони існують. Причина стереотипів криється у старій суспільній думці, що справжній представник сильної половини людства повинен бути трохи красивішим, ніж первісна людина, не повинен плакати, проявляти емоції, та ще вдягатися мусить непримітно.
Багато років на чоловіків, які не відповідали цим стереотипам, навішували кліше та ярлики.
В сучасному суспільстві ще чути відлуння тих стереотипних думок, але поступово підхід до чоловічої краси та догляду змінюється. Свідчення цьому – проведення Дня чоловічої краси. Всі чоловіки, які щоденно доглядають за собою і вважають це необхідністю, можуть святкувати цей день.
Як назвати дитину, яка народилася 16 серпня
Іменини: Олександр, Іван, Степан, Яків, Ганна.
Талісманом людини, народженої 16 серпня, є цитрин.
Має неповторний відтінок золота. В давнину вірили, що цитрин є символом процвітання та багатства.
Цього дня народилися:
- 1950 рік — український скульптор, художник, який останні роки життя провів у США Василь Федорук;
- 1962 рік — український прозаїк, поет, культуролог, автор концептуального журнального проєкту «Четвер» Юрій Іздрик;
- 1978 рік — українська художниця Адріана Галецька.
Пам’ятні дати і події 16 серпня
- 1649 рік — 50-тисячна армія Богдана Хмельницького перемагає 60-тисячну армію Речі Посполитої короля Яна-Казимира під Зборовом;
- 1788 рік — міністр фінансів Королівства Франції Л. де Брієнн оголошує державу банкрутом;
- 1804 рік — в Булонському лісі проходить перше нагородження орденом Почесного легіону;
- 1914 рік — Головна українська рада оприлюднює маніфест до українського народу з приводу Першої світової війни із закликом боротися за визволення України;
- 1925 рік — відбувається прем’єра фільму Чарлі Чапліна «Золота лихоманка»;
- 1960 рік — Кіпр проголошує незалежність;
- 1960 рік — засновують Міжнародну академію астронавтики;
- 1972 рік — у Торонто відкривається Національна виставка, на якій уперше для західного світу були представлені виробники Китаю;
- 1985 рік — Мадонна виходить заміж за актора Шона Пенна;
- 1995 рік — більшість населення Бермудських островів на референдумі голосує проти незалежності й за збереження статусу британської колонії.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-16-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2637450.html
/daytoday.ua/16-serpnia