ДЕНЬ 843-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 843 RUSSIAN AGRESSION
15 червня в Україні і світі святкують День захисту людей похилого віку або Всесвітній день поширення інформації про насильство над літніми людьми (World Elder Abuse Awareness Day)– саме так розгорнуто називається щорічна подія, що відзначається світовою спільнотою 15 червня, починаючи з 2011 року.
Всесвітній день поширення інформації про насильство над літніми людьми було впроваджено 19.12.2011 на пленарному засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй. З цією метою було створено спеціальну Резолюцію, у якій зазначається, що до середини 21 століття кількість людей похилого віку на нашій планеті наблизиться до 20%. За розрахунками фахівців, найвищими ці показники будуть у країнах, що розвиваються. Мета впровадження цього свята – боротьба із дискримінацією та несправедливістю у відношенні до літніх людей, а також звернути увагу на той факт, що літні люди є не тільки потрібною, а надзвичайно важливою часткою нашого суспільства.
Фото: Unsplash
За останні роки в Україні частка громадян пенсійного віку значно зросла, те саме стосується більшості розвинених країн та країн, що розвивається. В нашій державі, наприклад, налічується понад 11 000 000 людей пенсійного віку.
15 червня Всесвітній день пожертвувань. Подія була заснована ще 2010 року. Головна мета її створення полягає у тому, щоб залучити якомога більше людей до благодійності.
День пожертвувань створено з метою залучення людей до благочинної діяльності. Скористайтесь нагодою та пожертвуйте кошти будь-якій організації чи нужденній людині. Благодійність змінює світ на краще, даруючи шанс на повноцінне життя: як людям, так і тваринам.
Для українців День пожертвувань став щоденною звичною справою. Ми донатимо на ЗСУ, долучаємось до зборів, що проводять волонтери військовим підрозділам, допомогаємо переселенцям та безпритульним тваринам. Благодійність для кожного українця – це символ та джерело сили, єднання та віри у перемогу України! Разом до перемоги!
15 червня святкують Всесвітній день вітру. Свято було започатковане за ініціативи Європейської вітроенергетичної асоціації 2007 року.
Вітер є невичерпним і чистим природним ресурсом, який має чималий потенціал.
Якщо перейти на вітроенергетику, то можна зупинити деякі негативні екологічні зміни. Всесвітній день вітру має за мету звернення уваги людства до вітру як енергетичного джерела, підвищення обізнаності щодо позитивних переваг такого джерела, залучення до масового використання саме поновлюваних енергетичних джерел. До 15 червня організовують різноманітні просвітницькі екологічні заходи.
А ще 15 червня Міжнародний день серфінгу. Подія була започаткована за ініціативи Surfing Magazine та Surfrider 2005 року. Вона щороку припадає на третю суботу червня.
Серфінг — це досить популярний водний вид спорту, який полягає в тому, щоб рухатися на хвилі за допомогою спеціальної дошки. Частіше серфінгом займаються в океані чи морі.
Також 15 червня Всесвітній день жонглювання. Дату обрали не випадково. Дата святкування обрана на честь створення Міжнародної асоціації жонглерів, що відбулось саме 17 червня 1947 року
Жонглювання — це маніпулювання різними предметами, яке допомагає розвинути спритність рук і координацію, випрямити поставу і позбутися стресу. Жонглювання полягає у маніпулюванні різноманітними предметами (м’ячами, кільцями, палицями тощо). Завдяки жонглюванню можна розвинути спритність рук та координацію, випрямити поставу, позбавитись стресової напруги та покращити настрій.
Як назвати дитину, яка народилася 15 червня
Іменини: Михайло, Григорій, Семен, Степан, Федір.
Талісманом людини, народженої 15 червня, є геліотроп.
Камінь, який ідеально підходить тим, хто мріє побудувати кар’єру чесним шляхом. Геліотроп допомагає краще концентруватися на головних життєвих задачах.
Цього дня народилися:
- 1941 рік — видатний український кіноактор, сценарист, режисер, письменник Іван Миколайчук;
- 1946 рік — кобзар, кандидат мистецтвознавства Михайло Хай;
- 1972 рік — український політичний діяч Андрій Мохник.
Пам’ятні дати і події 15 червня
Цього дня, у 1834-му, Київ відзначав грандіозну подію – церемонію урочистого відкриття Університету Святого Володимира.
- 1834 рік — відкривають Київський університет;
- 1215 рік — англійський король Джон Безземельний скріплює своєю печаткою Велику Хартію Вольностей (Magna Charta), яка гарантувала права та привілеї лицарства, надання свободи дій церкві та зобов’язувала короля дотримуватися державних законів;
- 1844 рік — Ч.Гуд’їр отримав патент на метод вулканізації гуми;
- 1851 рік — у Балтиморі молочар Джекоб Фуссель засновує першу у світі фабрику з виробництва морозива;
- 1869 рік — Джон Веслі Гаят отримує патент на целулоїд;
- 1924 рік — керівником ФБР стає Едгар Гувер, котрий пробуває на цьому посту наступні 48 років, аж до своєї смерті 1972 року;
- 2007 рік — відбувається прем’єрний показ першого українського анімаційного мультсеріалу «Лис Микита»;
- 2014 рік — вперше в історії чемпіонатів світу з футболу під час гри Франція-Гондурас доводить свою ефективність автоматична система визначення голу «GoalControl».
Джерела:
daytoday.ua/15-chervnia
https://tsn.ua/other/yake-15-chervnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2597910.html