ДЕНЬ 657-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ — DAY 657 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року — 19 днів.
День Сухопутних військ ЗСУ встановлений згідно з Указом Президента від 18 жовтня 1997 року «з огляду на заслуги Сухопутних військ України як найбільш чисельного виду Збройних сил України в забезпеченні обороноздатності держави».
Сухопутні війська ЗСУ були сформовані у складі Збройних сил України на підставі Указу Президента відповідно до статті 4 Закону «Про Збройні сили України» 1996 року. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань Сухопутні війська відіграють вирішальну роль у виконанні ЗСУ своїх функцій як у мирний, так і у воєнний час.
Сучасні Сухопутні війська ЗСУ, найчисельніший вид і основа бойового потенціалу Збройних сил України, складаються з механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин та підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин і установ технічного та тилового забезпечення.
Міжнародний день нейтралітету
Нейтралітетом називають особливу позицію держави, за якої вона відмовляється від участі у воєнних діях. Завдяки політиці нейтралітету зміцнюється мир та налагоджуються дружні стосунки з іншими країнами.
Всесвітній день загального медичного забезпечення
Важливо, щоб всі країни могли забезпечити своїх громадян всіма необхідними ліками, обладнанням та інструментами для збереження здоров’я і життя.
www.dilovamova.com
На жаль, нині це можуть зробити не всі. Тому 2016 року Всесвітня організація охорони здоров’я створила цей особливий день для наголошення важливості загального медичного забезпечення.
Фото: Pexels
Загальне охоплення послугами охорони здоров’я означає, що всі люди мають доступ до необхідних їм медичних послуг, коли і де вони їх потребують, без фінансових труднощів. Воно включає в себе весь спектр основних медичних послуг — від зміцнення здоров’я до профілактики, лікування, реабілітації та паліативного догляду.
12 грудня у США — День штату Пенсильванія, у Хорватії — День Військово-повітряних сил, День прапора у Швейцарії, у Кенії — День Незалежності. День діви Марії Гваделупської в Мексиці.
Як назвати дитину, яка народилася 12 грудня
Іменини: Олександр.
Талісманом людини, народженої 12 грудня, є діамант. Дорогоцінний камінь, який в усі часи вважався найкоштовнішим. Наші предки вірили, що споглядання діаманту приносить заспокоєння та позбавляє від втоми.
Цього дня народилися:
- 1884 рік — видатна українська та французька художниця з родини Бенуа-Лансере Зінаїда Серебрякова;
- 1924 рік — український літературознавець, професор Львівського університету Іван Денисюк;
- 1927 рік — український філософ, письменник, літературний критик, церковний діяч, в’язень радянських концтаборів Євген Сверстюк.
Пам’ятні дати 12 грудня
- 1531 рік — у Мексиці відбувається об’явлення Матері Божої Гваделупської;
- 1635 рік — у Варшаві після лютих мук страчують Іванв Сулиму;
- www.kobu.kiev.ua/
- 1674 рік — у Києво-Печерській друкарні виходить перший короткий нарис історії України — «Синопсис»;
- 1792 рік — у Відні 22-літній Людвіґ ван Бетховен бере перший урок музичної композиції у Франца Йозефа Гайдна;
- 1799 рік — у Франції Наполеон Бонапарт очолює країну як перший консул;
- 1818 рік — у Полтаві відкривають Інститут шляхетних панянок;
- 1901 рік — італійський винахідник Гульєльмо Марконі проводить перший вдалий сеанс трансатлантичного радіозв’язку;
- 1918 рік — фінський військовий Карл Густав Маннергейм очолює країну як регент королівства;
- 1925 рік — у США відкривають готель «Мотель», що дає назву всім мотелям;
- 1955 рік — британський інженер Крістофер Кокерелл отримує патент на перше судно на повітряній подушці;
- 1963 рік — «The Beatles» з піснею «I Want to Hold Your Hand» втретє піднімаються на найвищу сходинку британського гіт-параду;
- 1987 рік — на перше місце британського гіт-параду піднімається Джордж Майкл з піснею «Faith»;
- 1990 рік — рішенням 14-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО у Банффі (Канада) до списку Світової спадщини ЮНЕСКО вносять перший український об’єкт під назвою «Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра»;
- 1991 рік — Верховна Рада України ухвалює закон, яким скасовує кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні стосунки;
- 1991 рік — незалежність України визнає Грузія;
- 1996 рік — президент США Білл Клінтон призначає державним секретарем Мадлен Олбрайт, яка стає першою в історії США жінкою на цій посаді;
- 2007 рік — у Дніпропетровську починається суд над найкривавішим маніяком в історії України — Сергієм Ткачем;
- 2007 рік — Національна Рада Словацької Республіки ухвалює Декларацію, якою засуджує Голодомор 1932-33 в Україні як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом;
- 2008 рік — Швейцарія приєднується до Шенгенської зони і стає 25-ю країною-учасницею угоди про безвізове переміщення.
Церковне свято. День пам’яті святителя Спиридона Тримифунтського, чудотворця
Цього дня відзначається пам’ять святого Спиридона Тримифунтського, який жив у 3-4 століттях на Кіпрі. З самого дитинства Спиридон вів благочестиве життя, був доброзичливий і чуйний з усіма людьми. За добрі справи Господь нагородив Спиридона даром зцілення хворих і вигнання бісів.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/953485.html
https://tsn.ua/other/yake-12-grudnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2467756.html