Фото ЦПД при РНБО України
Країна-агресор повертається до тактики «ядерного шантажу». Про це повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України, аналізуючи повідомлення російських ЗМІ, що зс рф отримали перший комплект ядерних торпед «Посейдон», які будуть розміщені на атомному підводному човні «Бєлгород».
У статті «Кому і навіщо росія погрожує «Посейдоном» аналітики Центру наводять факти, які розвінчують черговий фейк пропагандистів.
По-перше, немає детальної інформації про параметри цієї зброї. Відомо лише, що основним призначенням цієї торпеди є доставка ядерного боєприпасу до берегів ймовірного супротивника для ураження інфраструктури та гарантованої неприйнятної шкоди. Про її розробку путін говорив ще у 2015 та 2019 роках, але без демонстрації доказів. На початку листопада 2022 року російські видання повідомляли про випробування комплексу. Проте розвідка США хоча і зафіксувала вихід атомного підводного човна «Бєлгород» з полігону в Північному Льодовитому океані, але вважає, що «Бєлгород» повернувся до порту без проведення випробувань через технічні складнощі.
По-друге, аналітики ЦПД ставлять під сумнів спроможність росії вдосконалити підводний човен, що начебто може працювати на глибинах, на які не можуть опуститися човни НАТО і провести під водою 120 днів. Бо розробка і конструювання торпеди «Посейдон» розпочалися 2015 року, коли через агресію проти України росія вже була під значними санкціями. Тому рф могла використовувати для виробництва торпеди лише власної технології і такі ж комплектуючі. А, як заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, розвідувальні структури Альянсу здійснюють постійний моніторинг того, що робить росія у військовій сфері, і наразі не виявлено суттєвих змін у їхньому «ядерному розміщенні».
По-третє, не відповідають дійсності заяви російської преси, що другим за силою вражаючим чинником «суперторпеди» є створення штучного мегацунамі з висотою хвилі 500 м із її заходом до 500 км на материк. За результатами офіційного дослідження Пентагону, ефект цунамі при підводних ядерних вибухах не досягається. Через розсіювання енергії хвилі на відносно невеликих глибинах на континентальному шельфі, збитки, завдані такою хвилею узбережжю, можна порівняти зі збитками від сильного шторму.
У ПІДСУМКУ, все говорить про те, що жодного «Посейдона», як готового до застосування носія ядерної зброї, сьогодні не існує. Окремі зразки подібної зброї досі не пройшли перевірку, тому реальні характеристики цього «виробу» підтвердити неможливо. А заяви про здатність ракети подолати в автономному режимі весь Атлантичний океан і при цьому доставити до цілі особливо потужну боєголовку – не більше, ніж мрії кремлівських пропагандистів.
Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Слово правди – наша зброя”