Майже 100 років тому в Україні почалась нова інформаційна епоха – епоха радіомовлення.
1924 рік, Харків. О сьомій годині вечора 16 листопада через малопотужний передавач пролунало «Алло, алло, алло! Говорить Харків, говорить Харків, говорить Харків!». Пройшло 70 років і вже в 1994 році 16 листопада було затверджено святом – Днем працівників радіо, телебачення та зв’язку.
Пройшов час і активний розвиток в інформаційній сфері не зміг витіснити радіо з життя людини, хоча і вніс свої корективи в подальше його функціонування. Майже кожна радіостанція має свій сайт і канал на Ютубі. Це також дозволяє слухачам за наявності інтернету користуватися ресурсами радіо в онлайн режимі.
За результатами опитування міжгалузевого об’єднання «Радіокомітет» у 2020 році найпопулярнішими радіостанціями в Україні були Хіт FM, «Люкс FM» та Radio Roks.
Наразі радіо посеред телебачення й інтернету, як основних електронних ЗМІ має і свої привілеї. По–перше це висока оперативність і точність. Серед найголовніших переваг також є мінімальне навантаження на психіку, бо радіо подає інформацію без візуальних матеріалів.
В наш час повністю змінилась система радіомовлення. Головну функцію, радіостанція обирає для себе індивідуально, було б то задовільнення інформаційних потреб, розвага або музика. Це породжує певну свободу і налагоджує контакт зі слухачем.
Сьогодні радіо в Україні є найдоступнішим засобом масової інформації, до якого можна звернутися через інтернет або приймач, який тим більш є у кожному автомобілі.
Вадим СОРВІН,
студент ЗНУ.