Прокуратурою оскаржено протиправне рішення виконкому Запорізької міської ради

Запорізькою місцевою прокуратурою № 1 пред’явлено до суду позов в інтересах держави в особі територіальної громади міста Запоріжжя про визнання протиправним і скасування рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради, яким затверджено Детальний план забудови території.

Так, рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 23.09.2019 затверджено Детальний план забудови частини території міста Запоріжжя в районі вул. Козачої. Метою розробки вказаної містобудівної документації є обґрунтування можливості будівництва автозаправної станції у житловій забудові.

Водночас, розроблений та затверджений Детальний план суперечить основним засадам містобудування, грубо порушує вимоги містобудівного, земельного та екологічного законодавства.

Зокрема, затверджений Детальний план громадське обговорення належним чином не пройшов, у вказаному плані відстані від житлових до запланованої АЗС, тобто потенційно небезпечного об’єкту, не відповідають санітарним та будівельним нормам. Також стратегічна екологічна оцінка вказаного містобудівного документу здійснена з порушенням вимог чинного законодавства.

Більше того, значна частина території щодо якої розроблено та затверджено Детальний план забудови належить до земель лісового фонду.

Таким чином, прийняте виконавчим комітетом Запорізької міської ради рішення надає  можливість будувати потенційно небезпечний об’єкт поруч з житловими будівлями та становить реальну загрозу для жителів прилеглих будинків та може призвести до зміни цільового призначення частини земельної ділянки, що відноситься до земель лісового фонду.

У зв’язку із цим, наприкінці лютого 2020 року Запорізька місцева прокуратура № 1 звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування вказаного рішення.

Наразі судом відкрито провадження у справі, судовий розгляд триває.

(Прес-служба прокуратури Запорізької області)

(Visited 181 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *