Прокуратура вимагає повернення ділянки захисної смуги Азовського моря

Органами прокуратури вживаються заходи до захисту земель державної форми власності водного фонду, зокрема прибережної захисної смуги Азовського моря.

Так, постановою Верховного Суду від 18.12.2019 у справі № 325/798/17 задоволено позов прокуратури Запорізької області, пред’явлений в інтересах держави в особі Запорізької обласної державної адміністрації до ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області та Мохнатка С.О.

Судом визнано незаконними та скасовані накази ГУ Держземагентства у Запорізькій області щодо передачі в оренду Мохнатку С.О. земельної ділянки площею понад 18 га визнано недійсним договір оренди землі від 31.03.2015 та зобов’язано останнього повернути державі в особі Запорізької обласної державної адміністрації зазначену земельну ділянку.

При розгляді наведеної справи Верховним Судом установлено, що спірна земельна ділянка розташована на території Олександрівської сільської ради Приазовського району за межами населеного пункту, перебуває у межах прибережної захисної смуги Азовського моря на відстані 102 метрів від урізу води та відноситься до земель водного фонду державної форми власності.

Водночас прокуратурою області з’ясовано, що ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області у  червні 2019 року в порушення вимог ч. 5 ст. 122 Земельного кодексу України поза межами наданих законом повноважень зазначену земельну ділянку як земельну ділянку сільськогосподарського призначення передано в комунальну власність Олександрівській сільській об’єднаній громаді Приазовського району.

У зв’язку з викладеним прокуратурою області до господарського суду Запорізької області пред’явлено позов про витребування вказаної земельної ділянки у власність держави в особі Запорізької обласної державної адміністрації. Наразі господарську справу призначено до розгляду.

(Прес-служба прокуратури Запорізької області)

(Visited 94 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *