Працівники Запорізького кінного заводу очікують дозволи на отримання земельних ділянок

Працівники Запорізького кінного заводу очікують дозволи на отримання земельних ділянок

Під час робочої поїздки до Новомиколаївського району голова облдержадміністрації Віталій Боговін обговорив проблемні питання кінного заводу №86. У Трудовій сільській раді до обговорення проблемного питання долучились керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, прокурор Запорізької області Володимир Калюга, начальник Управління Служби безпеки України у Запорізькій області Борис Безрукий, голова Новомиколаївської райдержадміністрації Віталій Татаренко, директор філії «Запорізький кінний завод №86» Ніна Ковалів та місцеві жителі.

Мова йде про реорганізацію та перепідпорядкування 18 кінних заводів, в числі яких і «Запорізький кінний завод №86», новоствореному державному підприємству «Конярство України». Працівники кінзаводу стурбовані ситуацією, і стверджують, що те, що відбувається, більше схоже на рейдерське захоплення земель і приміщень кінзаводу.

На сьогоднішній день за «Запорізьким кінним заводом № 86» закріплено 8 262 га сільськогосподарських угідь, в тому числі 7 469 га орної землі, 702 га — під пасовищами.

За словами працівників підприємства, з 2011 року є явне знищення кінного заводу, бо кожного року змінюється інвестор та підписує договори на обробку земельних ділянок. Проте, приватні компанії з поля вивозять зерно. Кінний завод доводять до банкрутства. У конзаводі немає документації на земельні паї.

—         Вже 9 років кінний завод намагаються знищити. Питання розпайовки земель не вирішено. Необхідно заказати технічну документацію, дооблікувати та допередати землі людям. Сподіваюсь, що зі зміною керівництва Держгеокадастру у Запорізькій області ці питання будуть вирішені. Також як варіант вирішення цього питання – створити Новомиколаївську громаду та передати земельні паї громаді. Наразі до вирішення цього питання підключиться прокуратура та СБУ та почнуть у всьому розбиратися. У інвесторів кінного заводу необхідно стягнути зарплатню, виплату оренди, податків. Ми обов’язково почнемо передавати землі людям. Роботи тут маса для всіх. Території повинні жити та розвиватися, а не виживати!, — зазначив голова облдержадміністрації Віталій Боговін.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 13 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *