• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • Підтримка
    • ЖКГ, Транспорт
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
      • Випуск 1
      • Випуск 2
      • Випуск 3
      • Випуск 4
      • Випуск 5
      • Випуск 6
      • Випуск 7
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
      • Cпецвипуск 20
      • Cпецвипуск 19
      • Cпецвипуск 18.
      • Cпецвипуск 17.
      • Cпецвипуск 16.
      • Cпецвипуск 15.
      • Спецвипуск 14.
      • Cпецвипуск 13.
      • Cпецвипуск 12.
      • Cпецвипуск 11.
      • Спецвипуск 10.
      • Спецвипуск 9
      • Спецвипуск 8
      • Cпецвипуск 7
      • Cпецвипуск 6.
      • Cпецвипуск 5.
      • Cпецвипуск 4.
      • Cпецвипуск 3.
      • Cпецвипуск 2.
      • Cпецвипуск 1
      • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
        • Cпецвипуск 2
        • Спецвипуск 1
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Україна та Світ “Пошук доказів, що добро перемагає зло, і віри в те, що людство вилікується від хвороб агресії”, – філософія Андрія Куркова

“Пошук доказів, що добро перемагає зло, і віри в те, що людство вилікується від хвороб агресії”, – філософія Андрія Куркова

by inesa
10/11/2024
in Україна та Світ
0
“Пошук доказів, що добро перемагає зло, і віри в те, що людство вилікується від хвороб агресії”, – філософія Андрія Куркова
502
VIEWS

У розмові з Ігорем Стамболом письменник Андрій Курков спромігся передати ті відчуття, які сьогодні викликає Україна в різних країнах світу, і пояснити, чому вона обов’язково впорається із сьогоднішніми викликами.

Якби існувала посада культурного посла України, одним з вірогідніших кандидатів на неї був письменник Андрій Курков. Його книги перекладені 36-ма мовами, а в минулому році роман «Львівська гастроль Джиммі Хендрікса» увійшов до довгого списку Міжнародної Букерівської премії.

Про маркетинг культури. Всі сприймають маркетинг як щось комерційне. Насправді, якщо ви займаєтеся маркетингом йогурту, то це комерційна справа. Однак, якщо ви займаєтесь маркетингом культури, це політична справа. Вона не приносить таких самих грошей, як може принести масло, йогурт чи продаж нової марки машини. Але це інвестиція в надійне майбутнє країни. І це важливіше, тому що тільки стабільність в країні гарантує комерційну вигідність маркетингу інших товарів.

Про національний культурний простір. В нас досі немає національного культурного простору. У нас є регіональні простори, міські, а так, щоб була прем’єра однієї книжки і цю прем’єру чекали в книгарнях кожного регіону і потім два тижні говорили про цю книжку – такого, на жаль, немає. Одна з найбільш розвинених в цьому плані країн зараз – це Румунія. Румуни вклалися в розвиток власної культури і в заповнення власного простору власною культурою більше, ніж інші. На другому місці для мене поляки. У них коли книжка має вийти 9 листопада, то про це знають по всій країні і всі, хто читають, і всі, хто очікують. І це якби все стає національним явищем. Це йде на телебачення. Це йде на радіо і на місцевому і на національному.

Це не ми повинні були зшивати країну. Це внутрішня політика кожної країни, яка хоче залишитися цілою і хоче, щоби геополітичний простір країни і географічний співпадав повністю з культурним простором.

Про кенселінг («скасування») російської культури. Кенселинг в принципі не вважається інструментом демократичної держави. Давайте бути реалістами. Це ми хочемо, щоб європейці теж кенселили російську культуру, а вони цього не хочуть, тому що це не входить в список нормальної поведінки людей з демократичними цінностями. Для них є демократична Росія, яка в еміграції і яка зараз засновує видавництво за кордоном для того, щоб видавати книжки російською опозиційних письменників. І вони отримують зараз не меншу підтримку фінансову від європейських інституцій, ніж проекти українських митців.

Для прикладу, Голландія створила державний фонд підтримки українських, російських і білоруських студентів, які навчаються в цій країні через війну, і які потребують підтримку.

Про ставлення до України за кордоном. …Мені здається, що будь-яка інформація з України для нормальної людини є тригером. На зустрічах я пояснюю,  що в Києві люди не сплять вже два місяці, і після цього вранці ідуть на роботу. Коли людина транспонує на себе людські відчуття, щось відбувається, вона пробує зрозуміти і це звичайно чіпляє, як свого часу зачепила весь світ окупація Бучі і вбивства цивільних там чи розстріли військовополонених. Якщо вміло передавати цю атмосферу, вона впливає на аудиторію.

Про власну філософію життя. Позитивне ставлення до світу, пошук доказів, що добро перемагає зло, і віри в те, що людство вилікується від хвороб агресії. Ось частково моя філософія, яка присутня в моїх книжках і може теж пояснювати їх успіх в різних країнах. Книжки з хеппі ендом роблять читачів більш щасливими, навіть якщо вони знаходяться в драматичній ситуації і життя дуже важке. Тобто в принципі я патологічний оптиміст, і  патологічно вірю, що Україна витримає сьогоднішнє і що вона відбудеться. На відміну від Юрія Щербака і Остапа Дроздова не вважаю, що Україна не відбулася, і її треба перезасновувати.

За матеріалами статті на сайті Українського кризового медіа-центру https://uacrisis.org/uk/andrij-kurkov-ya-patologichnyj-optymist

 

 

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Уряд уточнив правила застосування зброї цивільними

Next Post

У понеділок Україні прогнозують до 11° тепла

inesa

Related Posts

20 вересня – День хірурга та фармацевта
Календар

20 вересня – День хірурга та фармацевта

20/09/2025
743
Зеленський підписав Указ про створення Офісу військового омбудсмана, призначив на посаду Решетилову
Україна та Світ

Зеленський підписав Указ про створення Офісу військового омбудсмана, призначив на посаду Решетилову

19/09/2025
746
Шнобелівська премія. Жартівливу нагороду присудили 35-й раз
Україна та Світ

Шнобелівська премія. Жартівливу нагороду присудили 35-й раз

19/09/2025
876
Литва відкриє в Києві офіс, який відповідатиме за проєкти з з відбудови
Україна та Світ

Литва відкриє в Києві офіс, який відповідатиме за проєкти з з відбудови

19/09/2025
733
У Львові презентували 12-метровий український підводний дрон TOLOKA
Україна та Світ

У Львові презентували 12-метровий український підводний дрон TOLOKA

19/09/2025
1.9k
Next Post
У понеділок Україні прогнозують до 11° тепла

У понеділок Україні прогнозують до 11° тепла

Щоденники війни

російські окупанти посилюють антиукраїнську пропаганду серед дітей у Мелітополі

3 мільярди на цензуру: як одне з найбільших видавництв рф чистить книжки

ЗСУ відновили контроль у семи населених пунктах на Донеччині

У Львові презентували 12-метровий український підводний дрон TOLOKA

Три російські винищувачі МіГ-31 без дозволу увійшли в повітряний простір Естонії

Фон дер Ляєн розкрила зміст 19-го пакету санкцій для рф – Заява

Важливо

Що таке гендерна чутливість і як її розвинути (перевір себе)

Електронний щит України: як інженери створюють революційний протидроновий захист

ТОП-10 страв, які легко приготувати в мультиварці

Ефірні олії: природні аромати та їх застосування

Глечики та графини: чим відрізняються і де використовувати

Щеплення перед школою: турбота, що формує імунітет на роки

Публікації

Фотошкола Black lion kids як станція формування ообистостей

Війна — не лише справа молодих

Соліст Запорізької філармонії Артур Остапчук представив програму боротьби та перемоги

Запоріжців запрошують на марш прибирання 60-річного заповідника “Хортиця”

Щира розмова у бібліотеці для дітей «Юний читач»

“Наче вітер багаття згасив…”

Цікаво

Шнобелівська премія. Жартівливу нагороду присудили 35-й раз

Якою буде погода на вихідні у Запоріжжі та області: прогноз синоптиків

Франція офіційно відкрила вежі Нотр-Даму через 6 років після руйнівної пожежі

Сонце почало проявляти себе непередбачувано. Чекаємо більше магнітних бур.

60 років тому 18 вересня 1965 року Острів Хортиця у Запоріжжі був оголошений державним заповідником.

Сьогодні в Україні дощитиме у низці областей, удень до +20°

Календар

Субота у бібліотеці: свято для всіх. Приходьте 20 вересня!

До дня народження мовного простору Overseas – мовні майстеркласи та квіти від «Квіткової майстерні»

20 вересня – День хірурга та фармацевта

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська
  • Русский

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Енергодар Запоріжжя Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія запорізький напрямок кримінал новини обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
  • Україна та Світ
  • Щоденники війни
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Євроінтеграція
    • Дивовижне Запоріжжя
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Громадськість за здорове місто
  • Публікації
  • Важливо
  • Фото і відео
  • Цікаво
  • Календар
  • Інфографіка
Рекламодавцям
No Result
View All Result