Польша вводит санитарный контроль на границе с Украиной

Польша с 10 марта введет санитарный контроль на границе не только с Германией и Чехией, но и со всеми другими соседними государствами, в частности с Украиной.

Источник: министр внутренних дел Польши Мариуш Каминский, председатель Пограничной службы Польши Томаш Прага на пресс-конференции в понедельник, сообщает Укринформ

Прямая речь Каминского: “С завтрашнего дня всевозможные медицинские и санитарные процедуры будут введены на 100% наших внешних границ, то есть с Украиной, Беларусью и Россией”.

Детали: Он отметил, что сейчас санитарный контроль введен в четырех пунктах пропуска на границе с Германией и в одном – на границе с Чехией. Эти пункты выбраны потому, что именно через них рейсовые автобусы пересекают польскую границу.

По словам министра, санитарно-эпидемиологический контроль будет осуществляться круглосуточно во “всех автобусах, миниавтобусах, всех транспортных средствах, которые перевозят большое количество людей”.

В то же время, председатель Пограничной службы Польши Томаш Прага уточнил, что с понедельника санитарный контроль вводится в пунктах: “Колбасково”, “Свецко”, “Ольшина”, “Ендриховице” и “Гожички”.

Он пояснил, что в рамках контроля всем пассажирам и водителю будет измеряться температура, потом проверяться карта путешественника, которую каждый должен заполнить на польском или английском языках. В случае подозрения на заражение коронавирусом транспортное средство, в котором путешествовало лицо, будет отделено от других автомобилей.

Прага отметил, что внешнюю границу ЕС с Украиной, Беларусью и Россией ежедневно пересекает около 140 тысяч человек.

В настоящее время в Польше подтверждено 16 случаев заражения коронавирусом, один человек находится в тяжелом состоянии. Во вторник президент Польши созывает заседание Совета национальной безопасности для рассмотрения вопроса борьбы с коронавирусом.

Украинская правда

www.pravda.com.ua/rus/news/2020/03/9/7243012/

 

Польща введе комплексний контроль теж на кордонах з Україною, Білоруссю і РФ

Крім внутрішніх кордонів, польська влада до завтра введе комплексний санітарний кордон також на переходах з Україною, Білоруссю та Росією
Прикордонний перехід у ТересполіKobzarius / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

За словами міністра внутрішніх справ Польщі, посилений санітарний контроль, крім внутрішніх кордонів, введуть теж на зовнішніх – з Україною, Білоруссю і РФ

Міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Маріуш Камінський поінформував, що у найближчі кількадесят годин увесь кордон Польщі буде охоплено комплексною системою санітарного захисту. За його словами, надзвичайні заходи пов’язані з поширенням коронавірусу, що прибуває до Польщі з мандрівниками з-за кордону.

За словами міністра, це рішення має зупинити поширення хвороби. Систему будуть вводити поступово:

«О 15-ій годині будуть запущені п’ять ключових пунктів – чотири на кордоні з Німеччиною, один – на кордоні з Чехією. Це пов’язано з поширенням епідемії в Німеччині. Ми вважаємо, що надзвичайно важливо у першу чергу захистити кордон. У випадку Чехії – це пункт переходу у Ґожичках, яким їздять пасажирські транспортні засоби».

Міністр підкреслив, що п’ять прикордонних пунктів переходу, де у понеділок почався контроль, – це місця, де до Польщі в’їжджають рейсові автобуси та мікроавтобуси. За словами Камінського, до вівторка контроль буде введено на усьому кордоні Польщі.

«Від завтра (вівторка) усі медичні та санітарні процедури будуть повністю введені на нашому зовнішньому кордоні, тобто на кордонах з Україною, Білоруссю та Росією. Протягом кількадесяти годин усі польські кордони будуть захищені».

Комплексний контроль проводитимуть польські прикордонники, пожежники, митники та інспекція дорожнього транспорту. Пункти переходу працюватимуть цілодобово. На місці будуть карети швидкої та медики. Хвору людину безпосередньо з кордону госпіталізують.

Звертаючись до мандрівників, Маріуш Камінський попросив з розумінням та терпінням поставитися до ситуації, позаяк через контроль на кордонах зміниться організація дорожнього руху. Міністр наголосив, що вжиті дії є в інтересах усіх нас.

Раніше про введення додаткового санітарного контролю на внутрішніх кордонах, зокрема, з Німеччиною та Чехією, заявив також прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький.

IAR/Т.А.

www.polskieradio.pl/398/7856/Artykul/2470060,Польща-введе-комплексний-контроль-теж-на-кордонах-з-Україною-Білоруссю-і-РФ

(Visited 58 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *